Naršymo kelias

"Europos istorijų parkas" – naujas regioninės žiniasklaidos pagalbininkas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/04/03

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato naują projektą „Europos istorijų parkas“, skirtą regioninei ir internetinei žiniasklaidai. Svetainėje www.europosistorijos.lt spaudos, radijo, TV žurnalistai ir tinklaraštininkai kiekvieną savaitę ras naujas, regionų gyventojams aktualias ir gyvenimiškas istorijas apie Europos įvykius, kurių turiniu ir iliustracijomis rengdami savo reportažus galės naudotis nemokamai. Registruoti vartotojai galės keistis straipsniais ar naujienomis su kolegomis iš kitų Lietuvos apskričių, gauti komentarą ar patarimą rūpima tema, nemokamai naudotis foto, o vėliau – garso ir vaizdo medžiagos archyvu. Redakcijų el. pašto dėžutę pasieks savaitinis e. naujienlaiškis su pagrindinėmis istorijomis, įvykių kalendoriumi ir nuorodomis.

  "Europos istorijų parkas" – naujas regioninės žiniasklaidos pagalbininkas

  „Sieksime, kad per artimiausius dvylika mėnesių „Europos istorijų parkas“ taptų pažįstamu, patikimu ir draugišku pagalbininku regioninei žiniasklaidai. Šio projekto iniciatorius ir regioninę žiniasklaidą vienija bendras interesas – paprastai, su gyvenimišku prieskoniu pristatyti savo skaitytojui ar klausytojui europines iniciatyvas, jų reikšmę ir praktinę naudą“, – sakė EK atstovybės Lietuvoje vadovas Kęstutis Sadauskas.

  Naujojoje interneto svetainėje ir naujienlaiškyje bus pristatoma plati Europos temų įvairovė: nuo ekonominės krizės metu europiečiams svarbių darbo įgūdžių ar verslo inovacijų iki lietuviams atsiveriančių geriausių Europos aukštųjų mokyklų, taupaus energijos vartojimo, sveiko gyvenimo būdo, Europos vaidmens pasaulyje ar Europos Parlamento rinkimų 2009 m. birželio mėn. „Tikimės, kad jau greitai nemažą Europos istorijų parko dalį sudarys lietuviškos istorijos, kuriomis tarpusavyje norės pasidalinti regioninės žiniasklaidos žurnalistai“,– teigė Kęstutis Sadauskas.

  Pasak Jurgio Vilčinsko, EK atstovybės Spaudos ir informacijos skyriaus vadovo, tokio nė vienoje ES šalyje atitikmens neturinčio sumanymo idėja kilo susitikinėjant su regionuose dirbančiais žurnalistais ir redaktoriais. „Regionams aktualios Lietuvos narystės ES temos ir naujienos dažnai lieka regioninės žiniasklaidos darbo paraštėje, nes joms pateikti mažas redakcijos kolektyvas turi skirti papildomų pastangų, žinių ir laiko. Tikimės, kad nemokama Europos „istorijų agentūra“ skatins regioninę žiniasklaidą siūlyti savo publikai naujas temas ir gerinti savo kompetenciją europiniais klausimais. Visiems registruotiems vartotojams pasiūlysime ir dar kelias naujoves: galimybę skelbti savo straipsnius ir leisti jais naudotis kitoms žiniasklaidos priemonėms – rengti straipsnių ar reportažų mainus tarp skirtingų apskričių leidinių, galimybę „užsakyti“ istorijas ar komentarus aktualiomis temomis; įsitraukti į bendruomenę, kurios nariai galėtų keistis patirtimi ir naujienomis žiniasklaidai skirtame diskusijų forume.

  „Europos istorijų parko“ bendruomenei EK atstovybė rengs kūrybinius konkursus, akyviausius ir smalsiausius dalyvius skatins stažuotėmis, kvies į įdomius europinius renginius, o pradedančiuosius žurnalistus – į birželio mėn. vyksiančią jaunųjų žurnalistų Vasaros akademiją.      

  Augant spaudos leidimo sąnaudoms ir mažėjant tiražams, žiniasklaidai keliantis į virtualią erdvę, „Europos istorijų parkas“ taip pat bendradarbiaus su interneto svetainėmis: siūlys ne tik istorijas, bet ir foto, o ateityje – vaizdo medžiagą. Nebus pamiršti ir tinklaraščių autoriai, kuriems bus pateikiamas specialus europinių istorijų ir temų sąvadas.

  Žiniasklaidos priemonių atstovai, norintys bendradarbiauti su „Europos istorijų parku“, kviečiami užsiregistruoti adresu www.europosistorijos.lt. Registruoti vartotojai pirmieji sužinos apie naujas Europos parko istorijas, galės patogiai ieškoti reikiamos informacijos pagal raktinius žodžius. Svetainėje šalia tekstų bus galima rasti nemokamas iliustruojamąsias nuotraukas.

  Neturintieji laiko dažnai užsukti į svetainę, pagrindines savaitės istorijas, įvykių kalendorių bei nuorodas sužinos iš savaitinio „Europos istorijų parko“ elektroninio naujienlaiškio. Jį galima užsisakyti projekto svetainėje www.europosistorijos.lt.

   

  Daugiau informacijos:

  Jurgis Vilčinskas

  Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

  Naugarduko g. 10, LT - 01309 Vilnius

  Tel.: +370 5 2313191; GSM: +370 650 90630

  Faksas: +370 5 2313192

  El. paštas: Jurgis.Vilcinskas@ec.europa.eu

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią