Naršymo kelias

Lietuvos mokyklos kviečiamos registruotis dalyvauti Europos egzamine
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/03/04

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su visuomeniniu projektu „Drąsinkime ateitį“ 2010 m. gegužės 3–7 dienomis inicijuoja Europos dienos minėjimą Lietuvos mokyklose ir žinių apie Europos Sąjungą konkursą – Europos egzaminą.

  Lietuvos mokyklos kviečiamos registruotis dalyvauti Europos egzamine

      

   

  Pagrindinis iniciatyvos tikslas – pasiūlyti mokyklų bendruomenėms Europos dienos minėjimo koncepciją ir taip paskatinti mokyklas švęsti Europos dieną.

   

  Projekto rengėjai pateiks idėjų, kaip paminėti Europos dieną sąrašą. Jis susidarys iš:

  -          Europos egzamino mokykloje (10–12 kl. moksleiviams);

  -          Specialių istorijos, geografijos, politologijos pamokų;

  -          Debatų, skirtų Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metams;

  -          Esė konkurso tema „Jei aš būčiau tu“- 2010 metai yra  teminiai Europos metai, skirti kovai su skurdu ir socialine atskirtimi. Kviečiame rašyti esė, kur atsispindėtų jūsų patirtis ir (arba) mintys apie toleranciją, atvirumą ir socialinės atskirties mažinimą arba patirtis.  (8–12 kl. moksleiviams);

  -          Fotografijos konkurso tema „Jei aš būčiau tu”- 2010 metai yra  teminiai Europos metai, skirti kovai su skurdu ir socialine atskirtimi. Kviečiame jus konkursui pateikti nuotraukas, kuriose atsispindėtų jūsų požiūris į toleranciją, atvirumą ir socialinės atskirties mažinimą. (6–12 kl. moksleiviams);

  -          Viktorinos „Ką žinau apie ES?“ (8–9 kl. moksleiviams);

  -          Proginės klasės valandėlės tema „Europa prasideda mano miestelyje/mieste“;

  -          Kitų interaktyvių žaidimų (pavyzdžiui „Atrask“: mokinys kviečiamas prisijungti prie Facebook ar Skype, susirasti kitos ES šalies gyventoją ir pabendrauti iš anksto numatyta tema. Po pokalbio jis turi apibendrinti pokalbio rezultatus, aprašyti įspūdžius ir atsiųsti akcijos rengėjams)

   

  Numatomas veiksmų planas:

  1. 2010m.  balandžio 14 – gegužės 3 d. registracija tinklapyje drasinkimeateiti.lt, registruotis ČIA.
  2. 2010 m.  gegužės 3–7 d.   Europos dienos minėjimai Jūsų mokykloje: apsisprendimas, kokias veiklas organizuosite, darbo grupės suformavimas, projekto vykdymas.
  3. 2010 m.  gegužės 5 d.  Užduočių siuntimas el. paštu.
  4. 2010 m. gegužės 7 d. – Europos diena mokykloje (vyksta Europos egzaminas ir viktorina jaunesniųjų klasių moksleiviams)
  5. Iki 2010 m. gegužės  7 d. 16 val. į informacinę sistemą drasinkimeateiti.lt suvedami geriausiai Europos egzamino užduotis sprendusių mokinių duomenys. Darbai kitiems konkursams siunčiami iki 2010 m. gegužės 12 d. el. paštu: info@drasinkimeateiti.lt.

  6. Informacijos apie renginius skelbimas www.drasinkimeateiti.lt sistemoje: renginių aprašymai, nuotraukos.

   

  50 geriausiai Europos egzaminą išlaikiusių moksleivių bus pakviesti į Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje, kur 2010 m. gegužės 14 d. įvyks finalinis turas. Jo dalyviams bus suorganizuota pažintinė programa ir seminaras, visi dalyviai bus pakviesti šventinių pietų ir pramogauti Vichy vandens parke. Trys geriausiai Europos egzaminą finaliniame etape išsprendę moksleiviai bus pakviesti į pažintinį vizitą po Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2010 m. lapkričio mėnesį.

  Kitos Jūsų iniciatyvos Europos savaitės kontekste turi būti tiesiogiai susijusios su Europos pilietiškumo ir pagrindinių teisių temomis. Vienas svarbiausių akcentų – Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metai.

  Pagrindinė Europos savaitės mokyklose tikslinė auditorija: 10–12 kl. moksleiviai, tačiau projekto veiklas kviečiame įtraukti moksleivius nuo 6 klasės.

   

  Informacijos šaltiniai

  Daugiau apie siūlomas temas, skirtas Europos dienos paminėjimui galite sužinoti Pavasario dienos Europoje  svetainėje. Joje užsiregistravę mokytojai gaus dar daugiau idėjų, kaip įdomiai paminėti Europos dieną savo mokykloje. Organizuojant Europos dienos renginius rekomenduojame kreiptis į arčiausiai jūsų veikiantį Europos informacijos centrą Europe Direct . Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje internetinės svetainės skiltyje Mokytojui rasite įvairios metodinės medžiagos, kurią galėsite panaudoti pamokų ar diskusijų metu.

  Į savo renginius mokykloje galite pasikviesti Europos komandos arba Jaunimo Europos komandos narius.

   

  Kontaktinis asmuo:

  Povilas Oželis

  Viešosios įstaigos "Drąsinkime ateitį"

  Specialiųjų projektų koordinatorius

  Tel.: 8 5 2661556

  Mob. tel.: 8655 47914

  El. p.: povilas.o@drasinkimeateiti.lt

   

   

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią