Naršymo kelias

Kampanija „Lietuva ir Europa – tai TU!“ skatins Lietuvos gyventojų pilietiškumą
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2011/03/02

Pagrindinis šios kampanijos tikslas - atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į teigiamus pokyčius Lietuvoje per 20 pastarųjų nepriklausomybės metų.

  Kampanija „Lietuva ir Europa – tai TU!“ skatins Lietuvos gyventojų pilietiškumą

  Šiais metais minint svarbias demokratinei Lietuvos valstybei ir jos piliečiams datas - nepriklausomybės atkūrimo 20-ties metų sukaktį bei 6-uosius Lietuvos narystės Europos Sąjungoje metus, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje drauge su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija inicijuoja socialinę kampaniją „Lietuva ir Europa – tai TU!”. Pagrindinis šios kampanijos tikslas - atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į teigiamus pokyčius Lietuvoje per 20 pastarųjų nepriklausomybės metų.

  1989 m. įvykiai suformavo laisvą ir vientisą Europą, leido sukurti demokratinę Europos visuomenę ir išplėsti konkurencingą Europos vidaus rinką. Praėjus 20 metų po „geležinės uždangos” griuvimo ir įvykus keliems ES plėtros etapams, ES šalys sutvirtėjo ir išaugo, Europa tapo stabilesnė, ekonomiškai stipresnė ir reikšmingesnė pasaulyje.

  1989 m. įvykiai glaudžiai susiję ir su Lietuva - pernai buvo minimas Baltijos kelio dvidešimtmetis, o šiais metais Lietuva mini nepriklausomybės atkūrimo 20-ties metų sukaktį. Kampanijos „Lietuva ir Europa – tai TU!” metu šalies visuomenė bus skatinama apmąstyti Lietuvos tapatybę Europos Sąjungos kontekste bei kiekvieno žmogaus pilietiškumo, pasirinktų vertybių ir aktyvumo svarbą kuriant  Lietuvos ir Europos ateitį.

  Kampanijos „Lietuva ir Europa – tai TU!“ simboliu pasirinkta Lietuvą Europoje simbolizuojanti vėtrungė. Nuo senovės vėtrungė lietuviams būdavo tarsi šeimininko „vizitinė kortelė“: kiekvienas elementas atskleisdavo kurį nors jo tapatybės bruožą. Sukurtoje kampanijos vėtrungėje kartu pavaizduoti visiems žinomi Europos simboliai (Olandijos malūnai, Atėnų Akropolis, Berlyno TV bokštas, Eifelio bokštas, Londono Temzės tiltas, Paryžiaus Triumfo arka) ir Lietuvos simbolis - Vilniaus Gedimino bokštas, simbolizuojantys vieningą Europos ir Lietuvos erdvę. Siekiama parodyti, kad Lietuva yra aktyvi ES narė, veikianti Europos integracijos procesą ir daranti jam įtaką, akcentuojamas kiekvieno asmeninis indėlis į bendrą ES gerovę. 

  Kampaniją „Lietuva ir Europa – tai TU!” siejant su Lietuvos nepriklausomybės 20-ties metų sukaktimi, socialinės reklamos televizijos ir radijo klipai bus transliuojami nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. bei prieš įstojimo į ES datą. Informacinės kampanijos partneris - Lietuvos radijas ir televizija.

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kampanijos vėtrungę iškels ir savo stende 2010 m. vasario 18-21 d. „Litexpo“ parodų centre vyksiančios „Vilnius knygų mugės“ metu. Stendo lankytojai bus kviečiami apmąstyti ir išsakyti savo nuomonę apie Lietuvos europiečių savitumą, mūsų šalies gyventojams būdingus lietuviškumo ir europietiškumo bruožus.

   

  Žiūrėkite kampanijos vaizdo klipą

    

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią