Naršymo kelias

„Iš kur gausime energiją? Vokiškoji atsinaujinančiosios energijos vizija“
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/02/04

Paroda apie atsinaujinančiuosius energijos šaltinius Vilniaus Gedimino technikos universiteto bibliotekoje nuo 2009 m. balandžio 15 d. iki gegužės 15 d.

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada bendradarbiaudamos su Vilniaus Gedimino technikos universiteto biblioteka pristato Vokietijoje taikomų atsinaujinančiųjų energijos išteklių panaudojimo būdų parodą. Paroda veiks nuo 2009 m. balandžio 15 d. iki gegužės 15 d. Gedimino technikos universiteto bibliotekos fojė ir galerijoje (Saulėtekio g. 14) darbo valandomis. Įėjimas laisvas.

  Kontekstas

  ES šalys įsipareigojo iki 2020 m. perorientuoti ekonomikas taip, kad joje imtų vyrauti mažai anglies dvideginio išmetančios technologijos, o išmetami anglies dvideginio kiekiai būtų sumažinti mažiausiai 20 % palyginti su 1990 m. (arba 30 %, jei panašius įsipareigojimus prisiimtų ir kitos išsivysčiusios šalys).

  Šiems įsipareigojimams įvykdyti ES vadovai užsibrėžė  iki 2020 m. palyginti su planuotais kiekiais 20 % sumažinti energijos vartojimo apimtis; ne mažiau kaip 20 % energijos gauti iš atsinaujinančių šaltinių; bent 10 proc. benzino ir dyzelio paklausos tenkinti nealinant aplinkos pagaminamais biodegalais.

  Jau beveik 20 metų į atsinaujinančiųjų energijos išteklių vartojimą besiorientuojančios Vokietijos Federacinės Respublikos bendrovės sulaukia aktyvaus visuomenės dėmesio; Vokietijos vyriausybė priėmė joms naudingus įstatymus ir sukūrė palankią verslo aplinką. Ekonominė niša, į kurią investavo tos įmonės, tapo svarbiu naujovių kūrimu ir diegimu garsėjančiu Vokietijos ekonomikos sektoriumi. Vokietijoje kuriamos aplinkos ir energetikos technologijos padeda mažinti išmetamus šiltnamių dujų kiekius ir remti kovą su klimato kaita visame pasaulyje.

   

  Daugiau informacijos

  Apie ES kovą su klimato kaita

  http://ec.europa.eu/environment/climat/home_en.htm

   

  Apie Vokietijoje plėtojamą atsinaujinančią energetiką

  http://www.renewables-made-in-germany.com

   

  Apie Gedimino technikos universitetą ir jo biblioteką

  http://www.vgtu.lt

  http://biblioteka.vgtu.lt

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią