Naršymo kelias

Knygų mugėje pristatyta knyga "Europos mozaika: 27 šalys" (patalpinta knygos elektroninė versija)
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2009/12/02

Vasario 12 d. 11.00 val.Europos Komisijos atstovybės ir Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje stende („Litexpo" parodų centro 3 salė, stendas 3.10) Gediminas Vitkus pristatė savo naujai išleistą knygą „Europos mozaika: 27 šalys“. Knygos pristatymo metu stendo lankytojai taip pat galėjo įsigyti knygą, pabendrauti su pačiu autoriumi, gauti autografą.

  Knygoje Europos mozaika: 27 šalys" pasakojama apie kiekvienos iš 27 Europos Sąjungos valstybių narių istorinę patirtį, geografiją, meną, politikos ir kultūros žmones, siekiama pažvelgti į tai, kas lemia kiekvienos šalies savitumą.

  Knygos skaitytojai galės pažvelgti ne tik į tai, kas Europos Sąjungos valstybėms bendra, bet ir į tai, kas kiekvienai iš jų leidžia būti savitai ir nepakartojamai. Anot knygos autoriaus G.Vitkaus, geriau įsigilinus į tai, kas kiekvienai atskirai valstybei yra be galo svarbu ir brangu, leidžia suprasti ir paaiškinti, kodėl kuri nors valstybė elgiasi vienaip, o ne. Tokiu būdu skaitytojai galės geriau suprasti ir pačią Europos vienijimosi dvasią, daug aiškiau įsivaizduoti, kas iš tikrųjų yra dabartinė Europos Sąjunga.

  Knygos autorius – Lietuvos karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Gediminas Vitkus.

  Knyga parengta Europos Komisijos atstovybės lėšomis. Tai naujas, papildytas 2-as leidimas. Pirmasis leidimas Europos mozaika: 25 Europos Sąjungos valstybės" buvo išleistas 2004 metais. Naujoji knyga nemokamai pasieks visas Lietuvos mokyklas bei viešąsias bibliotekas.  Elektroninė šios knygos versija po renginio bus patalpinta Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje interneto svetainėje www.europa.eu/lietuva , iš kur ją bus galima parsisiųsti nemokamai.

  Knygų mugės metu Europos Komisijos atstovybė ir Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje stendo lankytojai bus kviečiami kurti idėjas Europai. Mozaikoje „TAVO idėja Europai“ įrašytas idėjas jų autoriai galės pristatyti ir aptarti su europarlamentarais iš Lietuvos. Minint Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetį ir 2009-uosius – Europos kūrybiškumo ir naujovių metus, stende kuriamoje mozaikoje tilps tūkstantis kūrybiškų ir drąsių Lietuvos žmonių idėjų Europai. Kūrybiškiausi ir drąsiausi lankytojai bus apdovanoti.

   

  Elektroninė knygos versija pdf - 5 MB [5 MB]

  Related Information

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią