Naršymo kelias

Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje skelbia konkursą žiniasklaidai „EuroMedija 2012“, kuriame kviečia dalyvauti žurnalistus, fotožurnalistus ir tinklaraštininkus
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2012/09/05

Šiais metais simboliškai gegužės 9-ąją - Europos dieną - skelbiamas konkursas pasitinka dalyvius atnaujintomis nominacijomis ir konkurso temomis. Nominacijoje „Europos nuotrauka 2012“ pirmą kartą kviečiami dalyvauti fotožurnalistai.

  Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje skelbia konkursą žiniasklaidai „EuroMedija 2012“, kuriame kviečia dalyvauti žurnalistus, fotožurnalistus ir tinklaraštininkus

  Paraiškas ir darbus apdovanojimams gali teikti visi žurnalistai, fotožurnalistai ir tinklaraštininkai, nuo 2012 m. sausio 1 d. skelbę medžiagas „Euromedija 2012“ konkurso temomis. Darbai konkursui priimami iki lapkričio 2 d.

  Šiais metais skelbiamos penkios nominacijos:

  • „Europos nuotrauka 2012“. Į šią nominaciją gali pretenduoti visi fotožurnalistai su fotografija ar fotografijų ciklu, kuris atitinka konkurso temas. Pateikti darbai turi atitikti spaudos fotografijai keliamus reikalavimus.
  • „Europos įžvalgos“. Į šią nominaciją gali pretenduoti spaudos, radijo, televizijos, interneto, naujienų agentūrų, regioninės žiniasklaidos žurnalistai ir tinklaraštininkai (toliau – žurnalistai) su darbu, kuris iškėlė mažai nagrinėtą, bet visuomenei svarbią temą.
  • „Europos atgarsiai“. Į šią nominaciją gali pretenduoti žurnalistai su darbu, kuris sukėlė reikšmingą visuomenės reakciją, inicijavo diskusiją, įvairių nuomonių atspindėjimą.
  • „Europos spalvos“. Į šią nominaciją gali pretenduoti žurnalistai su darbu, kuris problemą ar reiškinį nagrinėja iš neįprastos perspektyvos, atskleidžia Lietuvoje vykstančius procesus platesniame kontekste, ir (arba) su darbu, kurio pateikimo forma – netradicinė, originali ir kūrybiška.
  • „Regionai – tai Europa“. Į šią nominaciją gali pretenduoti visų regioninės žiniasklaidos priemonių žurnalistai su darbu, kuris atskleidžia ES naujienų aktualumą regione ir iškelia regionui reikšmingą temą.  

  Konkurso nugalėtojus rinks Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko vadovaujama vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvos žurnalistų sąjungos, Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos, Nacionalinės miestų ir rajonų laikraščių leidėjų asociacijos, Regioninių televizijų asociacijos, Interneto žiniasklaidos asociacijos, VU Komunikacijos fakulteto ir šio fakulteto Žurnalistikos instituto, VDU Viešosios komunikacijos katedros ir Lietuvos spaudos fotografų klubo atstovų. Konkurso komisijos darbe dalyvaus stebėtojas iš Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje.

  Konkurso laureatai bus apdovanoti finalinio iškilmingo renginio metu, kuris 2012 m. gruodžio 6 d. vyks Vilniuje. Lauretai bus apdovanoti inovatyvia technika.

  Darbai konkursui turi būti pateikti skaitmeniniu formatu (.doc, .pdf, .jpeg, .mpeg, .avi, ir .wmv formatais). Vienas autorius gali pateikti ne daugiau kaip du darbus skirtingoms nominacijoms.

  Rašytinės žiniasklaidos atstovai, užpildę paraišką, savo darbus turėtų siųsti el. paštu euromedija@lzs.lt su nuoroda „Konkursui „EuroMedija 2012“.

  TV, radijo žurnalistai ir fotožurnalsitai, užpildę paraišką, savo darbus elektroninėse laikmenose turėtų siųsti paštu arba atvežti adresu Lietuvos žurnalistų sąjunga, S. Konarskio g. 49, Vilnius su nuoroda „Konkursui „EuroMedija 2012“. Turi būti pateiktos dvi darbų vaizdo arba garso kopijos CD arba DVD plokštelėse.

  „EuroMedijos“ apdovanojimai organizuojami ketvirtą kartą. 2011 m. konkurse 60 dalyvių pateikė 93 darbus, 2010 m. konkurse dalyvavo 113 darbų iš 47 autorių, 2009 m. - 70 darbų, kuriuos pateikė 40 autorių.

  Papildoma informacija apie konkursą teikiama telefonu:  8 (5) 212 2805 ir 8-650 90630. Konkurso naujienos skelbiamos Facebook paskyroje „Konkursas Euromedija“.

   

  Konkurso nuostatai pdf - 93 KB [93 KB]

  Dalyvio paraiška msw8 - 152 KB [152 KB]

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 28/11/2012  |Į puslapio pradžią