Naršymo kelias

Jaunieji ekspertai apie Europos Sąjungą pasakos bendraamžiams suprantama kalba
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/07/04

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pirmą kartą subūrė penkiolikos narių jaunimo Europos komandą, kuri apie ES kalbės paprasta ir aiškia bendraamžių kalba.

  Jaunieji ekspertai apie Europos Sąjungą pasakos bendraamžiams suprantama kalba

  16–27 metų jaunuoliai iš devynių miestų rengs orientavimosi varžybas, pokalbius su Europos Parlamento nariais, lenktynes socialiniuose tinkluose, pašnekesius prie kareiviškos košės dubens ir kitą veiklą – tokiu būdu jie kvies diskutuoti ES temomis, į jas įsigilinti ir pasinaudoti ES teikiamomis galimybėmis. Švietimo įstaigos, nevyriausybinės organizacijos galės kviestis jaunimo Europos komandos narius į savo organizuojamus renginius. Komandos nariai veiks beveik visuose šalies regionuose ir ne tik pavieniui, bet bursis ir į regionines grupes, padės vieni kitiems idėjomis, dalyvaus ES informacijos tinklo renginiuose.

  Didžiausią ir įvairiausias temas atskleisiančią regioninę komandą sudaro atkaklieji žemaičiai: Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos moksleivė Gabrielė Morkytė Plungės jaunimui pasakos apie ES institucijas, kultūros ir jaunimo reikalus. Klaipėdiečiai Julius Paškevičius ir Vadimas Borisovas pasirengę diskutuoti apie ES energetikos ir klimato kaitos stabdymo politiką, jaunimo, kultūros, švietimo temomis ir aiškinti ES institucijų veiklos ypatumus. Klaipėdai aktyvumu nenusileidžia vos šešis tūkstančius gyventojų turinti Šilalė: šio Žemaitijos miesto jaunimą su ES jaunimo, švietimo ir kultūros politika supažindins Brigita Žebrauskaitė ir Rima Kairytė.  Aktyviųjų žemaičių sąrašą užbaigia Audronė Trilikauskytė iš Tauragės ir Giedrius Daubaris iš Mažeikių. Giedrius Mažeikiuose rengs mokomąsias Europos Parlamento simuliacijas, pasakos apie ES planuojamą atkirtį klimato kaitai ir europines institucijas. Audronė, turinti filosofijos bakalauro ir politikos mokslų ir diplomatijos magistro laipsnius, supažindins su Europos Sąjungos teikiama nauda ir galimybėmis jauniems žmonėms.

  Europos entuziastų atsirado ir Aukštaitijoje. Panevėžyje smalsusis Lukas Jankauskas dalinsis savo žiniomis apie ES institucijas, kartu su bendraamžiais kurs ES vizijas ir aiškinsis jos vietą pasaulio politikos arenoje. Susigaudyti ES institucijų koridoriuose ir jaunimo, švietimo ir kultūros politikos vingiuose Šiauliuose padės orientacininkė, jaunimo linijos savanorė Austėja Tamulaitytė. Kitas šiaulietis, Šiaulių Kūno kultūros mokyklos moksleivių sporto tarybos prezidentas, filmuoti ir fotografuoti mėgstantis Rimantas Griguola taip pat dalinsis žiniomis apie ES jaunimo, švietimo ir kultūros politiką bei ES institucijas. Aukštaičiams padėti ketina ir dabar Klaipėdoje gyvenantis Julius Paškevičius. Į gimtuosius Kaišiadoris Julius grįš ne tik tėvų aplankyti, bet ir su vietos jaunimu padiskutuoti apie ES energetikos politiką ir klimato kaitą.

  Sostinėje informaciją apie ES jaunimui skleis trys studentai – Roberta Burinskaitė, Jūratė Juškaitė ir Žygimantas Zabieta. Pajėgos didžiausiame šalies mieste sąlyginai nedidelės, tačiau eurooptimistais save vadinantys jaunuoliai pajėgūs diskutuoti dauguma svarbiausių ES politikos temų. Aktyvioji Roberta visus smalsaujančius supažindins su ES jaunimo, švietimo ir kultūros politika, žurnalistės išsilavinimą turinti Jūratė kvies suvokti klimato kaitą ir 2010 m. ES prioritetu paskelbtą toleranciją. Įvairiuose pilietiškumą ugdančiuose projektuose dalyvaujantis Žygimantas kvies atnaujinti žinias apie narystės Europos Sąjungoje poveikį mūsų kasdienybei ir kurti ES raidos perspektyvas.

  Dzūkijoje jaunimo Europos komandai atstovaus Alytaus rajono Daugų vidurinės mokyklos moksleivių prezidentas Ignas Každailis. Jam artimiausia – ES jaunimo, kultūros ir švietimo politika. Savo žiniomis ir patirtimi Ignui padėti žada ir iš Alytaus kilusi Roberta Burinskaitė.

  Pirmieji renginiai, kuriuos organizuoti padėjo Jaunimo Europos komandos nariai, jau įvyko Klaipėdoje ir Šilalėje. Uostamiestyje Vadimas Borisovas ir Julius Paškevičius kartu su  Klaipėdos universiteto studentais surengė vakaronę iš svetur atvykusiems ES programos „Erasmus“ studentams. Šilalėje keturiasdešimt moksleivių susipažino su ES institucijomis, dalyvavo viktorinoje apie dabar ES pirmininkaujančios Ispanijos kultūrą ir tradicijas.

  Daugiau informacijos apie jaunimo Europos komandą - http://ec.europa.eu/lietuva/eu_information_network/jaunimo_europos_komanda/index_lt.htm

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią