Naršymo kelias

Filmo "Pačios keisčiausios sąjungos istorija" pristatymai Lietuvos kino teatruose (foto iš premjeros)
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/11/04

Būkite pirmieji – pamatykite lietuviško dokumentinio filmo "Pačios keisčiausios sąjungos istorija" apie Europos Sąjungos istoriją nuo 1950 iki 2008 m. pristatymus Lietuvos kino teatruose!

  Filmo "Pačios keisčiausios sąjungos istorija" pristatymai Lietuvos kino teatruose (foto iš premjeros)

  Filmo "Pačios keisčiausios sąjungos istorija" premjera Vilniuje jau įvyko.

  Balandžio 28 dieną 17val. filmas bus pristatomas Šiaulių "Saulės" kino teatre. Registruokitės telefonu (8-41) 52 37 52 arba el. paštu siauliai@europedirect.lt

  Balandžio 30 dieną 16val. filmą bus galima pamatyti Klaipėdos "Cinamon" kino teatre. Registruokitės telefonu (8-46) 25 65 40 arba el. paštu klaipeda@europedirect.lt

  Lietuvos įstojimo į ES penkmečio dieną - š.m. gegužės 1-ąją LNK (09val. 30min.) ir skaitmeninės televizijos INFO TV eteryje šį filmą galės pamatyti visa Lietuva. 

   

  Artėjant penktosioms Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) metinėms Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristato filmą „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“. Tai pirmasis lietuviškas dokumentinis filmas apie Europos vienijimąsi ir Lietuvos kelią į Europą.

  Filmo projekto vadovė - LNK žurnalistė, patyrusi režisierė Gražina Sviderskytė. Filmo scenarijaus autorius – visiems pažįstamas laidos „Snobo kinas“ vedėjas, rašytojas ir scenaristas Rytis Zemkauskas.

  „Šeštąjį dešimtį gyvuojančios Europos Sąjungos vienijimasis yra apaugęs mitais Vakaruose ir mažai pažįstamas net kelioms rytų europiečių kartoms, kurie gyveno kitapus Geležinės uždangos. Šis filmas ne tik griaus stereotipus, kai demokratinė ES vis dar gretinama su Sovietų Sąjunga, bet ir sieks išsamiau supažindinti Lietuvos žiūrovus su Europos Sąjungos ištakomis, idėjomis, vertybėmis ir bendra ateitimi“ – mintį sukurti dokumentinį filmą apie ES komentuoja Kęstutis Sadauskas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas.

  Filmas „Pačios keisčiausios sąjungos istorija“ unikalių Europoje vykusių įvykių liudininkų lūpomis, retais archyviniais kadrais ir moderniomis vizualinės išraiškos formomis parodo Europos žemyno vienijimąsi. Filme atspindėta Europos Sąjungos steigiamųjų sutarčių svarba, svarbiausių bendrųjų politikų raida, institucijų kūrimas, Europos valstybių motyvacija stiprinti solidarią Sąjungą, didžiausios sėkmės ir nesėkmės drauge formuojant naująją Europą.

  „Tai iš tiesų pati keisčiausia sąjunga pasaulio istorijoje, nes šalia įprastų politinių ir ekonominių pagrindų, remiasi humanitariniais ir filosofiniais, - sako filmo scenarijaus autorius Rytis Zemkauskas. – Tam tikra prasme mūsų bandymas pasakoti ES istoriją yra bandymas rašyti kelionės istoriją nesibaigus kelionei. Todėl tai – kelio filmas. Kartu tai ir nedidelė enciklopedija: asmenybių, įvykių, idėjų. Ir dar šiek tiek romantikos ir idealizmo, nes be šių dalykų man neįdomu gyventi.“

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasirūpins, kad naująjį lietuvišką dokumentinį filmą apie Europos Sąjungą pamatytų ir šalies moksleiviai. Rudenį, drauge su filmu, šalies mokyklas pasieks Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje išleista speciali mokytojo knyga - metodinė medžiaga, kuri padės mokytojams pristatyti naująjį filmą savo mokiniams.

   

  Nuotraukos iš filmo premjeros Vilniuje, vykusios balandžio 22 dieną Forum Cinemas Vingis kino teatre.

  Related Information

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią