Naršymo kelias

Lietuvos moksleiviai ir visi norintieji išmėgins savo jėgas Europos egzamine
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2010/05/05

Europos dienos proga gegužės 7 d. Lietuvos mokyklose ir gegužės 5-12 d. internete vyks Europos egzaminas.

  Lietuvos moksleiviai ir visi norintieji išmėgins savo jėgas Europos egzamine

  Projektą inicijavę Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir visuomeninis projektas „Drąsinkime ateitį“ planuoja, kad žinias apie Europą ir Europos Sąjungą pasitikrins daugiau nei 20 000 Lietuvos mokinių iš daugiau nei 300 mokyklų iš visos Lietuvos.

  Europos diena mokyklose švenčiama ne vienerius metus, bet pirmą kartą Lietuvos mokyklose organizuojamas egzaminas, kuriuo tikrinamos moksleivių žinios apie Europą. Prieš egzaminą visą savaitę vyksta specialios istorijos, geografijos, politologijos pamokos, Europos kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metams skirti debatai, esė ir fotografijų konkursai, teminės klasės valandėlės, viktorinos ir kitos jaunimui patrauklios iniciatyvos praturtins kasdienybę mokykloje.

  „Europos egzamino uždaviniai moksleiviams padės geriau suvokti savo, kaip ES piliečių, teises. O geriausieji galės iš arčiau susipažinti su Europos institucijomis Briuselyje,“ – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

  „Visateisiais Europos Sąjungos piliečiais esame jau šešerius metus, tačiau tikrai ne kiekvienas jaunas žmogus žino ar juolab gali išvardyti svarbiausius ES istorijos ar geografijos faktus, nurodyti reikšmingiausias vienijimosi paskatas, įvardinti narystės ES naudą, “ – sakė Agnė Zalanskaitė, „Drąsinkime ateitį“ projektų vadovė.

  50 geriausiai Europos egzaminą mokyklose išlaikiusių moksleivių bus pakviesti į Europos Komisijos atstovybę Lietuvoje, kur 2010 m. gegužės 14 d. įvyks finalinis turas. Jo dalyviams bus suorganizuota pažintinė programa ir seminaras, visi dalyviai bus apdovanoti vertingais prizais. Trys geriausiai Europos egzaminą finaliniame etape išsprendę moksleiviai bus pakviesti į pažintinį vizitą po Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2010 m. lapkričio mėnesį.

  Gegužės 5 - 12 d. Europos egzaminas vyks internetiniame socialiniame tinkle „Facebook“, kur žmonės savarankiškai galės prisiregistruoti ir pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Geriausiai išlaikiusysis egzaminą dovanų gaus nešiojamą kompiuterį.

  Egzaminas „Facebook“ socialiniame tinkle vyksta adresu www.facebook.com/europos.

   

  Daugiau informacijos mokytojams

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią