Naršymo kelias

Stažuotė (praktika) Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
22/01/2009

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje suteikia galimybę studentams iš pasirinktų Lietuvos aukštųjų mokyklų atlikti studijų praktiką (neoficialią stažuotę) atstovybėje. Stažuotojas dalyvaus kasdieniame atstovybės darbe ir turės puikią galimybę susipažinti su Europos Komisijos veiklos ypatumais.

  Stažuotė (praktika) Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje suteikia galimybę studentams iš pasirinktų Lietuvos aukštųjų mokyklų atlikti studijų praktiką/neoficialią [1]stažuotę (praktiką) atstovybėje. Stažuotojas dalyvaus kasdieniame atstovybės darbe ir turės puikią galimybę susipažinti su Europos Komisijos veiklos ypatumais.

  Studijų praktika siūloma bakalauro arba magistro studijų dieninio ir neakivaizdinio skyriaus studentams, studijuojantiems su Europos, politikos, tarptautiniais santykiais, žiniasklaidos arba komunikacijos studijomis susijusius dalykus. 

  EK atstovybė Lietuvoje išskiria tris galimas stažuočių (praktikos) pakraipas:

  1. Stažuotė atstovybės Komunikacijos skyriuje  - studentams, studijuojantiems komunikacijos, vadybos arba susijusius mokslus.
  2. Stažuotė atstovybės Politikos skyriuje  - studentams, studijuojantiems politikos mokslus, tarptautinius santykius, Europos integraciją (šiuo metu į šį skyrių stažuotojų nepriimame).
  3. Stažuotė atstovybės Ryšių su žiniasklaida skyriuje  - studentams studijuojantiems komunikaciją, žurnalistiką, viešuosius ryšius ir pan.

  Trumpas šių trijų stažuočių krypčių aprašymas

  Tačiau, stažuotojai atlikdami stažuotę viename pasirinktame skyriuje taip pat yra supažindinami su visos atstovybės skyrių veikla, pagal poreikį atlieka ir kitas užduotis.

  Reikalavimai stažuotojams:

  •        Geros žinios apie Europos institucijas ir ES politiką

  •        Puikios lietuvių ir anglų kalbos žinios (kitų oficialių ES kalbų mokėjimas būtų pranašumas).

  •        Iniciatyvumas, kūrybiškumas, gebėjimas bendrauti, organizaciniai gebėjimai, noras tobulėti.

  •        Stažuotė (praktika) trunka 2 – 4 mėnesius[2].

  Minėtus reikalavimus atitinkantys kandidatai turi atsiųsti motyvacinį laišką, kuriame taip pat būtų nurodyta, kokiame atstovybės skyriuje pageidaujama stažuotė, nuo kada ir kokiam laikotarpiui  pageidaujama stažuotis. Taip pat būtina pridėti aktualų savo gyvenimo aprašymą (CV) su kontaktiniais duomenimis. Šiuos dokumentus siųsti šiuo adresu arba žemiau nurodytu el.paštu:

   

  p. Jurgitai Zinkevičienei

  Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

  Gedimino pr. 16

  LT-01103 VILNIUS

  jurgita.zinkeviciene@ec.europa.eu

   

  Preliminariai atrinkti kandidatai bus pakviesti į pokalbį. EK atstovybėje vienu metu galės stažuotis trys atrinkti kandidatai. Stažuotojų skaičius priklausys nuo stažuočių trukmės.

  Atstovybė su stažuotoju(-a)  turi sudaryti oficialią stažuotės sutartį, kurioje Komisijai turi būti patvirtinta, kad stažuotojas(-a) yra apsidraudęs(-usi) atitinkamu sveikatos ir socialiniu draudimu bei privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu (už kurį įmokas moka pats draudimo poliso turėtojas arba jo švietimo įstaiga). Sudaromoje sutartyje yra aiškiai nurodoma, kad stažuotojui nesuteikiamas Europos Komisijos tarnautojo statusas, o ši stažuotė/praktika savaime nesuteikia teisės įsidarbinti Komisijos tarnybose.

  Stažuotojas iš Komisijos negauna jokio užmokesčio. Atkreipiame dėmesį į tai, kad atrinktas kandidatas, atlikęs ilgesnę nei 6 savaičių stažuotę, ateityje nebegalės atlikti oficialios stažuotės Europos Komisijoje[3].

   

  [1]Neoficialia stažuote vadinama stažuotė, kurios metu stažuotojas nėra įdarbinamas EK institucijoje; už darbą stažuotės metu nėra mokamas atlygis.

  [2]Stažuotės trukmė aptariama individualiai

  [3]Vadovaujantis Europos Komisijos oficialių stažuočių programos taisyklių 2.3  punktu (2005 m. kovo 2 d. Komisijos sprendimas – C(2005)458, http://ec.europa.eu/stages/rules/rules_lt.pdf ), asmenys atlikę stažuotę, kurios trukmė daugiau nei 6 savaitės, praranda galimybę atlikti oficialią mokamą stažuotę ES institucijose.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 03/06/2014  |Į puslapio pradžią