Naršymo kelias

Moksleivių filmukų konkurso "Padėk pandai kovoti su klimato kaita" taisyklės
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

 

1. Konkurse gali dalyvauti moksleivių klasės iš Lietuvos mokyklų. Viena klasė gali pateikti konkursui vieną iki 2 min. trukmės filmuką.

2. Užsiregistruodamas konkurse dalyvis patvirtina  susipažinęs su šiomis taisyklėmis ir sutinka jų laikytis. Dalyvis patvirtina, kad registracijai pateikti duomenys (vardas, pavardė, el. paštas, telefono numeris ir kt.) ir visa pateikta vaizdinė medžiaga organizatoriaus būtų tvarkoma ir naudojama vykdant konkursą ir nustatant laimėtoją

3. Konkurso tema – klimato kaita ir kaip kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie jos stabdymo.

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje sukūrė filmukų seriją apie pandą sugėdintoją, kuri moko žmones elgtis taip, kad nekentėtų aplinka. Moksleivių klasės filmukų konkursui neturėtų kurti naujų "pandos sugėdintojos" serijų, bet kurti originalius filmukus. Savo sukurtuose filmukuose moksleivių klasės turėtų atskleisti klimato kaitos problematiką ir pasiūlyti būdus, kaip su ja kovoti.

Galimos potemės filmukams apie klimato kaitą:

  • originalūs energijos taupymo būdai;
  • atliekų rūšiavimas ir perdirbimas;
  • atsinaujinančios energijos gamyba (iš vandens, saulės, vėjo, biokuro ir pan.);
  • biologinės įvairovės apsauga ir skatinimas.

Konkurso dalyviai gali pasirinkti ir kitokias, šiame sąraše nepaminėtas temas, susijusias su klimato kaita. Daugiau informacijos galima rasti http://ec.europa.eu/climateaction/ ir http://ec.europa.eu/environment/climat/campaign/.

4. Visi darbai turi atitikti autorių teises reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Darbuose draudžiama naudoti teiginius, faktus, informaciją arba citavimus, kurie įskaudintų ar pažemintų kitus žmones ar žmonių grupes, taip pat kūrybiniai darbai neturi skatinti nusikalstamos veiklos ar įstatymų pažeidimo.

5. Filmukus  reikia patalpinti youtube.com ir užsiregistruoti dalyvauti konkurse iki 2009 m. lapkričio 20 d. Konkurso organizatorius gali paprašyti dalyvio atsiųsti geros kokybės filmuko versiją.

6. Atsiųstus filmukus vertins Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje sudaryta vertinimo komisija.

Vaizdo klipų vertinimo kriterijai:

  • kūrybiškumas ir originalumas;
  • perteikiamos idėjos aiškumas;
  • atitikimas konkurso tematikai;
  • filmuko kokybė.

7. Konkurso prizai.

Vienos dienos ekskursija į Vilnių: viena klasė iš kiekvienos Lietuvos apskrities laimės ekskursiją į Vilnių. 2010 m. sausio arba vasario mėnesį laimėjusių klasių mokiniams bus nemokamai suteiktas autobusas, kuris nuveš į Vilnių. Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje klasės moksleiviams bus surengta Europos pamoka. Likusį laiką Vilniuje klasės moksleiviai galės susiplanuoti savarankiškai. Klasės moksleivius būtinai turi lydėti mokytojas, turi būti gauti reikiami mokyklos administracijos leidimai ekskursijai.

Vaizdo kamera: trys klasės, kurios parengs geriausius filmukus, bus apdovanotos skaitmeninėmis vaizdo kameromis.

8. Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pasilieka teisę bet kuriuo metu keisti taisykles ir apdovanojimus. Apie pakeitimus bus skelbiama Europos Komisijos atstovybės interneto puslapyje www.europa.eu/lietuva, ir jie įsigalios nuo pakeitimo momento.

9. Visi konkursui pateikti darbai yra Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje nuosavybė. Nuo registracijos dienos Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje turi teisę keisti, redaguoti, pildyti, modifikuoti, kopijuoti darbus, publikuoti juos internete, naudoti kompaktinėse plokštelėse ar žiniasklaidoje.

 

Konkurso organizatorius – Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

Asmuo kontaktams: Vytenis Kviklys, tel. 8-5 2313191, el. paštas vytenis.kviklys@ec.europa.eu

 

Registruokitės dalyvauti konkurse

Konkurso taisyklės (atsisiųsti) pdf - 116 KB [116 KB]

Atgal į Pandos sugėdintojos pagrindinį puslapį

Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią