Naršymo kelias

Videofilmukų konkursui „Nemarinuok laiko - savanoriauk!“ sukurti filmukai
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint


              jpeg - 903 KB [903 KB]

Konkursui sukurti filmukai

Norėdami pažiūrėti filmuką, spauskite ant jo pavadinimo.

 

Konkurso nugalėtojai ir foto iš apdovanojimų ceremonijos

 

Organizacijas pristatantys filmukai

 

RECEPTAS: Kaip pasigaminti kultūros savanorį (Kultūros savanoriai)

Filmuko kūrėjas: Ernestas Samsonas (23 m.), komandoje - Vilija Pleskaitė, Raminta Kriščiūnaitė.

Idėjos aprašymas: ši istorija pasakoja kaip atsiranda kultūros savanoris. Tam tereikia turėti plačią šypseną, guminius ir... Žiupsnelis to, šiek tiek ano - va ir pasiruošęs kultūros pagalbininkas! Apie kultūros savanorius: kokie jie šaunūs ir darbštūs. Ir kokie laimingi, kai būna kartu.

 

Apie žmogų, nepilkėjantį nuo gyvenimo prozos (Vilniaus jaunieji maltiečiai)

Filmuko kūrėjas: Simas Budreika (17 m.), komandoje - Ieva Galkytė.

Idėjos aprašymas: „Apie žmogų, nepilkėjantį nuo gyvenimo prozos“ - rašė Algimantas Baltakis. Tikrų tikriausias pavyzdys – Vilniaus jaunieji maltiečiai, kurie dalinasi asmenine savanorystės patirtimi, siekdami „užkrėsti“ dar savanorystės nepažinusius potencialius savanorius. Video filmuko metu rodomi vaizdai yra iš įvairių Vilniaus jaunųjų maltiečių veiklų.

 

Linija (Vaikų linija)

Filmuko kūrėjas: Vaida Dainauskaitė (17 m.), komandoje – Donata Launikonytė, Tomas Jonavičius, Tomas Šakočius.

Idėjos aprašymas: mūsų savanoriai nemato tų, kuriems padeda. Bet yra linija - labai svarbi, jungianti linija. Todėl galime ištarti „suprantu Tave ir noriu Tau padėti“.

 

Laiko neatsuksi - savanoriauk! (Kultūros centras „In Actio“)

Filmuko kūrėjas: Andrius Bečys (32 m.)

Idėjos aprašymas: norime pakviesti jaunimą pasinaudoti vieną kartą gyvenime suteikta galimybe išvažiuoti savanoriauti į kitą šalį pagal ES programą „Veiklus Jaunimas“. Ši mokymosi programa skirta visiems iki 30 metų jaunimui, norintiems išbandyti save, sutikti daug įdomių naujų žmonių, išmokti naują kalbą, dirbti komandoje, organizuoti renginius, padaryti organizacijai ar visuomenei naudingą darbą, bei pagyventi kitoje šalyje. Kitaip tariant, prisijunk prie Europos savanorių, kad vėliau galėtum džiaugtis įgyta gyvenimiška patirtimi ir padarytais gerais darbais.

 

Individualūs filmukai

Mygis

Filmuko kūrėjas: Sigita Mockutė

Idėjos aprašymas: būna, pasitaiko, kad per tingulį ir snaudulį pramiegame daug laiko, kurį būtų galima išnaudoti kūrybingai arba padėti kitiems. Filmuko herojus toks ir yra - tingiai voliojasi lovoje ir tik galvoje mąsto apie veiklą, jo mintis simbolizuoja geltonas rutuliukas, kurį po kiek laiko, taip ir nerealizuotą, nugvelbia skraidančios figūros, taip parodoma, kad viskam skirtas ribotas laikas, ir jį reikia išnaudoti kuo tinkamiau.

 

Pabusk - eik savanoriauti!

Filmuko kūrėjas: Agnė Mačiulytė (16 m.), komandoje - Indrė Sakalauskaitė, Agnė Mačiulytė.

Idėjos aprašymas: savanoriavimas yra išties smagus! Padėdamas kitiems tu jautiesi laimingesnis ir pats. Juk kas gali būti geriau už nuoširdžias kitų šypsenas? :) Savo filmuke norim parodyt kuo daugiau teigiamų emocijų, šypsenų, laimingų ir aktyvių paauglių padedančių kitiems.

 

If your life was a game

Filmuko kūrėjas: Edvinas Slipkauskas (19 m.).

Idėjos aprašymas: kartais patys nesuvokiame kokiu tikslu ir kam švaistome laiką. Geriausia, kai viską pamatai iš šalies. Tuomet ir susivoki, kokioje gal net absurdiškoje situacijoje esi. Filmas kviečia įsivaizduoti kas nutiktų, jeigu mūsų gyvenimas taptų žaidimu. Ar jis būtų pakankamai įdomus, kad mes patys jį žaistume? Ar gyvename savo gyvenimą taip, kad mums patiems būtų įdomu jį žaisti? Jeigu ne - savanorystė yra puikus būdas tą "žaidimą" paįvairinti. Filmas anglų kalba.

 

Kodėl savanoriauti?

Filmuko kūrėjas: Inga Silvanavičiūtė (22 m.), komandoje – Ramūnas Burokas, Vaida Keleryte, Kristina Jasulaitytė.

Idėjos aprašymas: „Aš būsiu pirmūnas“ savanoriai dalinasi akcijos teikiamais malonumais, džiaugiasi galintys padėti nepasiturinčiom šeimom. Kodėl Tu turėtum savanoriauti? Atsakymai - video klipe.

 

Gal pabandom kitaip?

Filmuko kūrėjas: Donatas Blanka (21 m.), komandoje - Tadas Kvietkauskas, Radvilė Bronušaitė, Dovydas Pipiras.

 

Sąstingis

Filmuko kūrėjas: Saulius Kovalskas (18 m.).

Idėjos aprašymas: šiame filmuke siekta parodyti žmogaus gyvenimo rutiną, kai nuolat kartojasi tie patys veiksmai: darbas, bukos pramogos su alumi, miegas ir vėl viskas iš naujo, kol ateina diena, kai žmogus nebesugeba viso to ištverti ir pasirenka lengviausią išeitį.

 

Dėl Lietuvos

Filmuko kūrėjas: Julita Slipkauskaitė (18 m.), komandoje - Edvinas Slipkauskas, Diana Slipkauskaitė.

Idėjos aprašymas: partizanus galima vadinti savanorių savanoriais. Jie savo noru kovojo už Lietuvos laisvę. Tai suprato kaip pareigą. Šiais laikais savanorystės sąvoka suprantama visai kitaip, tačiau partizanus ir savanorius sieja bendras tikslas - noras dirbti Lietuvai, įprasminti save istorijoje.

 

Bankas

Filmuko kūrėjas: Povilas Vaičiulis (14 m.), komandoje – Arvydas Savickis.

Idėjos aprašymas: paaugliai neturėtų leisti savo laiko prie facebook tinklalapio. Turėtų būti labiau pilietiški ir praleisti savo laiką naudingiem dalykam jiems patiems ir visuomenei.

 

"=)" 

Filmuko kūrėjas: Gintarė Nalivaiko (18 m.), komandoje - Kipras Medišauskas.

Idėjos aprašymas: žmonės dažnai nesutaria klausimu, kokiu žmogumi reikia būti gyvenime: tokiu, kuris gyvena dėl kitų, visada atsižvelgia į kitų nuomonę, dėl jų stengiasi, ar tuo, kuris mąsto tik apie save tarsi kartodamas frazę „gyvenimas per trumpas, kad gyventum dėl kitų“. Būtent šiuo filmuku norėjau atskleisti, kad šiuos du, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus, iš tiesų įmanoma suderinti. Argi nesidžiaugiate, kai matote, jog kažkas vardan jūsų įdėtų pastangų apsidžiaugia? Ar nejaučiate pasitenkinimo, kai jums už ką nors dėkoja? Kai pagiria.. Galų gale, kai pasako, kad jūs - to žmogaus autoritetas. O visa tai greičiausiai neišplaukia iš niekur. Jūs turite kažką padaryti, kad žmogus ištartų tokius žodžius. Ir greičiausiai tas kažkas yra geras darbas.

 

Nemarinuok laiko - savanoriauk

Filmuko kūrėjas: Indrė Ežerskytė - Andrulevičienė (26 m.), komandoje - Indrė, Marija, Alvydas (15 m.).

Idėjos aprašymas: šiais laikais mes švaistome laiką veltui: vieno žmogaus darbą atlieka penki žmonės, o dar trys žiūri, užsiimame veikla, neturinčia prasmės bei neteikiančia dvasinio peno. O kodėl nepažiūrėjus toliau savo nosies ir neužsiėmus prasminga veikla?

 

Adagio

Filmuko kūrėjas: Marius Krivičius (17 m.), komandoje - Saulė Stonkutė (17 m.).

Idėjos aprašymas: nematomi Vilniaus žmonės, kuriems reikia tavo pagalbos.

 

Mentorystė

Filmuko kūrėjas: Radvilė Talačkaitė (16 m.), komandoje - Elena Ruikytė (17 m.).

Idėjos aprašymas: reklaminis filmukas mentorystės skatinimui.

 

Light of Hope

Filmuko kūrėjas: Vytautas Markūnas (18 m.), komandoje - Karolina Šekštelytė (17 m.)

Idėjos aprašymas: filmukas apie tai, kaip savanorystė gali būti tai, kas suteikia vilties žmonėms, kuriems jos trūksta. Filmukas kurtas tarptautiniame seminare savanorystės tema, vykusiame St. Marienthal. Aktoriai, padėję darant šį filmuką yra iš Italijos, Lenkijos, Vokietijos, Lietuvos.

 

Savanorystės dvasia

Filmuko kūrėjas: Airidas Janušauskas (17 m.), komandoje - Džiugas Mikalkėnas, Justina Bučinskaitė, Egidijus Vaišvila.

Idėjos aprašymas: tai paskatinimas ne tik prisijungti prie savanoriškų veiklų, bet ir į kasdienybę pažvelgti kaip į savanorystę ir išnaudoti pasitaikiusias progas padėti kitiems.

 

Atgal į pagrindinį

Paskutinį kartą atnaujinta: 09/12/2011  |Į puslapio pradžią