Naršymo kelias

Konkursui atsiųstos nuotraukos
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

 

Atgal į pagrindinį

 

Konkursui "Nepirk Kalėdų. Susikurk!" atsiųstos nuotraukos

 

Neringa Laurinaitienė, Kaunas

Žaisliukus gamino dukrytė - jai sausio mėnesį sueis 4 metukai. Savo mėgstamus jogurtų indelius (išplovus ir nulupus etiketes) nuspalvino su guašu, išmargino ir labai

nekantravo kol jie džiuvo. Kai išdžiuvo su raišteliais aprišome viršūnėlę ir kabino ant medelio. Lauke bevaikščiojant prisirinkom po medžiais nukritusių medžio šakelių, jas apvyniojo folija. Dar keletą žaisliukų gamino taip: senus žurnalus suglamžė ir susuko į

rutuliuką, tiesa, labai apvalaus rutulio nepavyko susukti, bet mamos pagalbos neprašė todėl mamytė ir nepadėjo. Susuktus rutulius irgi apvyniojo folija. Viską darė pati, tik mamytė pagelbėjo užrišti raištukus .

 

Rūta su vaikais, Kaunas

Iš pradžių galvojom šiaip ką nors nulipdysime iš pasenusių miltų, o belipdant nusprendėm, kad labai gražūs gautųsi žaisliukai. Taigi, iš pasenusių miltų, druskos ir vandens pasigaminome tešlą ir nulipdėme žaislus. Į tešlą pylėme lipalo, kad tešla tampresnė būtų. Pasikuitusi spintoje radau daug pasenusio nagų lako, juo ir papuošėm žaisliukus.

 

 

Janina Barškėtienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė, Vainuto vidurinė mokykla

Nutarėme su antros klasės mokiniais išsaugoti bent vieną eglutę, o klasėje papuošti pačių pasidarytą. Ant reklaminio popieriaus mokiniai apsibrėžė savo, tėvelių rankas. Jas iškirpo. Dažė žaliai. Mokytojos pagalba formavo eglutę. Prie spintos klijavo lipnia plėvele.

Papuošta snaigėmis. Meškutis ant spintos, eglutė ant palangės padaryti iš gamtinės medžiagos – varnalėšų.

 

 

Kelmės profesinio rengimo centras

 

Eitvydė Butnorienė, Pakruojo r. Triškonių pagrindinė mokykla

 

Jolita Ječienė

 

Ieva Petuškaitė ir Agnė Rapalaitė

 

Vanda Majauskienė

 

Alytaus r. Makniūnų pagrindinės mokyklos jaunųjų miško bičiulų "Dainava" būrelis

 

Vilija Jocienė, Telšiai

 

Tauragės r. Tarailių pagrindinė mokykla

 

Gintarė Petraškaitė

Paimame išaugtą vaiko kojinę. Apauname buteliuką, padarome iš kulniuko „burnytę" ten įdedame „liežuviuką“, jį prisiūname. Dar prisiūname tris sagutes, iš kurių dvi imituoja akytes ir viena nosytę. Ir štai papuošėme vaikišką buteliuką ir jis ne tik bus išskirtinai linksmas -  kalėdiniu laiku galėsime puošti eglutę, o vėliau jį naudosime, kad maistelis taip greitai neatvėstų.

 

Paėmiau vaiko išaugtas kojinytes, raudona kojinyte aprengiau paprasčiausią plastikinį dangtelį, kuriuo uždengiame stiklainius, į vidų sukimšau kitą ir gavosi musmirytės galvytė. Kotelį dariau iš vaisių tyrelės indelio, prieš tai įberdama pipirų ir tą indelį aprengiau balta kojinyje. Kotelį prie galvytės pritvirtinau siūlais. O galvytės baltus taškiukus padariau iš sagučių. Gavosi barškantis žaisliukas. Jį kalėdiniu laiku kabinsime ant eglutės, o vėliau vaikiukas žais kaip su barškučiu. Mano dukrytei jis labai patinka. Jis saugus, vaikiukas nesusižeis.

 

Paimame blizgių popierėlių nuo vaikiškų  košelių, kavos ar šokolado, tokius, kurie dažniausiai keliauja į šiukšlių dėžę. Susikarpome plonomis juostelėmis, bet neperkerpame, paliekame, kad liktų lape, nekirptą vietą sukabiname ratu. Paimame kitą blizgų lapelį, bet šiek tiek didesnį, viską atliekame analogiškai. Gaunasi dvi atskiros dalelytės, jas sumauname vieną ant kitos, kad išorėje liktų juostelės, prikabiname,  žirklių pagalba juosteles paraitome. Ir jau turime eglutei žaisliuką, kurio gamybai neišleidome nei centuko.

 

Pasiruošiame įvairaus popieriaus: balto ir blizgaus nuo kavos, košelių, o prakartėlės pagrindui naudosime dėžutę nuo košelių, žirklutes, lipnios juostelės, paprastą pieštuką, šieno. Ant balto popieriaus nusipiešiame avinėlį, ėdžiose kūdikėlį, Mariją, Jėzų ir piemenėlius, mėnuliuką, Betlieaus žvaigždelę, juos išsikerpame. Lipnios juostelės pagalba  prilipdome. Papuošiame. Pabarstome šienu ir štai – mūsų  vaikiškoji prakartėlė

 

Paimame olandiško sūrio gabalą, ant jo pastatome stiklinį indelį, kurį aplinkui apsmeigsime dantų krapštukais, kurių net ir panaudojus neišmetu. Vėliau, apačioje, ties dugnu  lipnia juostele apvyniosime daug sykių ir kai patikrinę suprasime, kad dantų krapštukai neiškris, atsargiai bandome nuo sūrio nuimti indą, kad joks krapštukas neišsinertų, papuošiame blizgiu popieriumi nuo kavos pakelių, įdedame žvakutę ir jau turime mini žvakidę, kuriai neišleidome nei centuko.

 

Pasiimame plastikinę stiklinaitę ir degindami žvakę liejame vašką ant stiklinės ir ant skysto vaško skubame klijuoti kavos pupeles, kurios jau sugedo ir kavai sumalti netiktų. Vėliau dar ant tarpelių ir ant priklijuotų kavos pupelių užlašiname vaško. Nepagailime vaško, tuomet ilgiau pupelės laikysis ir nenukris. O jei norime, kad šis darbelis būtų „amžinas“, pupeles priklijuokime universaliais klijais ir kai išdžius, tarpelius užliekime vašku. Ši saldaininė labai gundančiai atrodo, jei būna pakabinta ant eglutės.

 

Susirandame žirkles, spalvoto popieriaus, nuo košelių blizgaus popieriaus, paprastą pieštuką, lipnios juostelės ir plastikinį buteliuką.  Atsisėdamos ant grindų, paimame spalvoto popieriaus, kairę rankytę vaikas padeda ant lapo, o su dešinės rankos dviem pirštukais laikydamos pieštuką apvedžiojame delniuką, iš šių delniukų gaminsime eglutei „šakas“.   Visus apvedžiotus delniukus iškerpame, su lipnia juostele pradedame klijuoti nuo apačios butelio ir taip iki viršaus. Uždedame iš blizgaus popieriaus pagamintą „viršūnę“, ant vienos „šakos“ parašome palinkėjimą. Ir jau turime „Palinkėjimų medį“. Pasigaminus tokius 5 labai gražiai atrodo papuošta eglute.

 

Paimame nuo košelių blizgų popierių,  perlenkiame į keturias puseles ir iškarpome snaigę taip, kaip mums atrodo gražiau. Paimame lygintuvą, per šlapią skudurą palyginame. Susiraito gan įdomiai. Galime tuos kvadratėlius sukabinti ir iš kokių 10-20  lapelių gaunasi netradicinė girlianda. Jei lapelius sukabinsime su priešingais kampais, gausis jau kitokios formos, lyg du trikampiukai, tokius irgi galime sukabinti. Jei darysime iš auksinės ir sidabrinės spalvos pakelių, gausis įdomiau margesnė girlianda.

 

Iš putų polistirolo išpjauname su peiliu širdelę. Ir šią širdelę įdedame i vainiko viduriuką. Vainiką rišome nuo kavos pakelių blizgiu popieriumi, jis labai patvarus.

 

Paimame ritinėlį nuo tualetinio popieriaus, jį perkerpame į keturias dalis, jį sunaudosime keturiems žaisliukams. Vaikas ant blizgaus popieriaus apvedžioja su pieštuku savo delniuką, iškerpame. Iškirptus „delniukus“ prisegame prie ritinėlio iš visų pusių: tiek išorėje, tiek iš vidaus. „Pirštelius“ su žirklučių pagalba paraitome, gaunasi rožytė, jos viduriuke pritvirtiname įvairius vaisius: į vieną obuoliuką, į kitą mandarinuką, į trečią kambarinį pomidoriuką, į ketvirtą kiviuką, į penktą mažytę citriną. Pasidarę 25 tokius papuošaliukus galime pradėti puošti eglutę.

 

Paimame visas medžiagas: polisterolo atliekas, blizgius popierėlius nuo kavos ir vaikiškų košelių pakelių, plastikinių indelių nuo vaikiškų tyrelių ir pan., kurios tikrai keliautų į šiukšlių dėžę. Sunaudojame  visas priemones ir medžiagas, kurios liko nuo vainiko, kurį gaminome irgi iš "šiukšlių".

 

 

Aušra Jakubėlienė, Alytaus profesinio renginio centras

 

 

 

Asta Dilytė ir Ingrida Dilytė

Pagrindiniai mūsų pagalbininkai: didelis senas Kaktusas, vos (apie) 30 iš 500(tiek turėjome) popierinių gervių ir didelis didelis noras, sumaišytas su idėjomis.

Susikurti ypatingą Kalėdų medį labai paprasta- tereikia ant vienišo seno kaktuso atsargiai sudėlioti daug spalvingų, laimę nešančių, gervių ir štai, jūs jau turite šį tą geresnio už įprastą eglę. Šis darbas mums kainavo tik keletą spyglių rankose, nes kaktusas savo "žvaigždžių valandos" ant palangės laukė jau seniai, o ir gervės dar nebuvo sulaukusios savo panaudojimo valandos. 

Taigi, manau, kad pasipuošę savo "Laimingąjį Kalėdų Kaktusą" ne tik paerzinom kaimynus (juk didžiulis gražus papuoštas Kaktusas ant palangės tikrai traukia kaimynų akį), bet ir pasisėmėm daug šventinės nuotaikos, ir ekologiškų namų puošimo įdėjų. 

 

 

Kauno rajono Čekiskės Prano Dovydaičio vidurinė mokykla

 

 

Edita Sinkevičienė su sūnumi

Šiais metais su sūnum (4,5m) kaip tik pasipuošėm netradicinę eglutę. Kartu kepėm sausainukus, kuriuos vėliau dažėm guašu ir kabinom ant eglutės. Dar džiovinome citrinas ir apelsinus, kurie irgi papuošė mūsų eglutę.

 

Goda Toliušytė

Nuotraukoje yra mano pačios sukurta Kalėdų eglutė. Ant jos matote dviejų rūšių žaisliukus: vieni yra pirkti, o kiti mano pačios daryti. Mano sukurti žaisliukai - žvaigždutės. Jas gaminau iš vielos: storesnės ir plonesnės.

 

Ieva Vaičiulytė

Tradicinė eglute yra jau kasdienis reiškinys, tad su šeima nusprendėme namus
pasipuošti išskirtinai+nekenkiant gamtai, nes šiam papuošimui tereikėjo
eglės šakučių.... Šakutes sukišome į lazdyno "vazeles", tai pat jas
papuošėme polistirolio burbuliukais- sniegučiu. Pagrindas- plyta, apvilkta
maišu bei surišta simpatiškais kaspinėliais. Žvaigzdžių, burbulų pagrindas-
vielutės, vynuogių šakos ir viskas nupurkšta laku+auksine pudra. :)))

 

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla

Klaipėdos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokytoja Sigita Koroliovė, mokydama sutrikusios klausos vaikus lietuvių kalbos, didelį dėmesį skiria mokinių žodinės ir rašytinės kalbos, reikalingos bendrauti su girdinčiųjų visuomene, lavinimui. Todėl prieš  pradedant puošti lietuvių kalbos kabinetą, pakartojo su mokiniais šventinį žodyną, papildė jį naujais palinkėjimais ir, užklijavę juos ant senų CD, papuošė žaliaskarės šakeles. Nuo menkiausio judesio švelniai sūpuodamiesi žvilgantys diskai džiugino ir mokinius, ir mokytojus!

 


 

 

Auksė Leikienė, Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazija

 

Kiekvienais metais prieš didžiąsias metų šventes kartu su mokiniais kuriame dekoracijas ir dovanėles. Juos kuriame iš jau panaudotų medžiagų ir daiktų.

Jūsų konkursui norėtume pasiūlyti keletą projektinio darbo "Kalėdų stebuklo belaukiant" 5-7 klasių mokinių sukurtų darbelių:

 

Nykštukai (1,2,3) - jiems sukurti panaudotos audinio skiautelės, sinteponas iš senos striukės, prekių įpakavimui naudotas polistirolas, medžio atraižos.

Angelai (1,2) - juos padarėme iš naudotų išplautų vienkartinių lėkštelių, po gimtadienio šventės surinktų "konfeti" ir audinio atraižų.

Advento kalendoriumi papuošėme mokyklos foje. Jam panaudojome seną užuolaidą, baldų įpakavimui naudojamą sintetinę plėvelę, jau kartą panaudotą popierių dovanoms pakuoti.

Žaisliukai (1,2) pagaminti iš audinio atraižų, dekoruoti karoliukais iš subyrėjusio kaklo papuošalo.

Langas ir jame sėdintis angeliukas sukurtas iš karklo vytelių, audinio atraižų, senos striukės sintepono ir senų pėdkelnių. 

 

Kristina Raičiūnaitė

 

Auklėtoja Zita Ramonienė, Vilniaus lopšelis - darželis "Krivūlė"

 

Visus žaisliukus vaikai gamino iš buitinių atliekų: porolono, kokteilinių šiaudelių, kiaušinių dėklų bei lukštų, popieriaus atraižų ir pan.

 

Panevėžio lopšelis- darželis " Ramunė"

Atgal į pagrindinį

Paskutinį kartą atnaujinta: 30/10/2010  |Į puslapio pradžią