Naršymo kelias

Gegužės 9 d. Europos egzaminą kviečiame laikyti moksleivius, studentus, valstybės tarnautojus ir visus norinčiuosius
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2012/05/04

Europos egzamine besivaržantys dalyviai turi atsakyti į įvairius klausimus, susijusius su Europos Sąjungos (ES) veikimu, istorija, politika, teisėmis ir kitomis temomis. Egzamino tikslas – didinti visuomenės domėjimąsi ES, europiečių teisėmis bei galimybėmis bendrojoje rinkoje.

  Gegužės 9 d. Europos egzaminą kviečiame laikyti moksleivius, studentus, valstybės tarnautojus ir visus norinčiuosius

  Europos egzaminas Lietuvoje rengiamas jau trečius metus pažymint gegužės 9-ąją švenčiamą Europos dieną. Šiais metais Europos egzamine dalyvaus beveik 400 vidurinių mokyklų ir gimnazijų, 6 aukštosios mokyklos, 17 viešųjų bibliotekų ir 7 valstybės institucijos.

  Tiksliausiai į konkurso klausimus atsakę moksleiviai ir studentai įgis galimybę susipažinti su ES institucijomis iš arčiau – jie bus apdovanoti pažintinėmis kelionėmis į Briuselį. Šių metų nugalėtojams keliones surengs projekto globėjai – Europos Parlamento nariai Leonidas Donskis, Justas Vincas Paleckis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Zigmantas Balčytis.

  Savo jėgas Europos egzamine galės išmėginti ir visi interneto vartotojai – jiems nuo gegužės 9 iki 15 d. siūloma atsakyti į egzamino klausimus socialiniame tinkle „Facebook“.

  Europos egzamino finalas, kuriame varžysis geriausiai nacionalinio turo metu pasirodę moksleiviai ir studentai, vyks gegužės 18 d. Lietuvos Respublikos Seime. Jo dalyvius pasveikins LR Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

   

  Kur galite dalyvauti Europos egzamine?

   

  Gegužės 9 d.

  - jei esate moksleivis – savo mokykloje. Europos egzamine dalyvaujančių mokyklų sąrašas excel8book - 100 KB [100 KB]

  - jei esate studentas – savo aukštojoje mokykloje. Europos egzamine dalyvaujančių aukštųjų mokyklų sąrašas

  - jei esate valstybės tarnautojas – savo įstaigoje. Europos egzamine dalyvauja LR Seimas, užsienio reikalų, krašto apsaugos, finansų, energetikos ministerijos, Valstybės kontrolė ir Lietuvos statistikos departamentas

  - visi piliečiai gali dalyvauti Europos egzamine savo bibliotekoje (Europos egzamine dalyvaujančių viešųjų bibliotekų sąrašas) ir Europos informacijos centre Vilniuje (Naugarduko g. 10, egzamino pradžia 15 val.,  telefonas pasiteirauti 85 2313183).

   

  Gegužės 9–15 d.

  Socialiniame tinkle „Facebook“, http://apps.facebook.com/europosegzaminas/

   

  Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos informacijos centrais „Europe Direct“ ir Jaunimo Europos komanda. Projekto partneris – LR Švietimo ir mokslo ministerija. Egzaminą globoja LR Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, Europos Parlamento nariai Leonidas Donskis, Justas Vincas Paleckis, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir Zigmantas Balčytis.

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 08/05/2012  |Į puslapio pradžią