Naršymo kelias

Dokumentinis filmas „Čia mūsų namai“
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/11/14

Dokumentinis filmas „Čia mūsų namai“ – tai pasakojimas apie tris skirtingus ir drauge  panašius žmones, gyvenančius greta mūsų, čia - Lietuvoje. Filmo herojai  dažnai  lydimi vertinančių praeivių žvilgsnių ir nuolat susiduria  su  neigiamomis aplinkinių nuostatomis, nuomone ar – geriausiu atveju – gailesčiu.  Stereotipų pasaulyje būti kitokiam lygu būti stipriam.

  Dokumentinis filmas „Čia mūsų namai“

  Filmo video anonsas.

  Liubovė, Vytautas ir Eskedar - filmo herojai,  atskleidžiantys savo  gyvenimus, džiaugsmus ir bėdas. Kiekvienas jų,  kasdien susiduriantis su stereotipų šleifu, tapo  didžiulės vertybės – tolerancijos – ambasadoriais.

  Vytautas – nuo gimimo neįgalus jaunuolis, sugebėjęs savo jėgomis iškilti Lietuvos muzikos pasaulyje kaip talentingas atlikėjas ir muzikantas.

  Liubovė – romų tautybės moteris. Mama, kuri iš paskutinių jėgų savo vaikams stengiasi suteikti  sąlygas siekti išsilavinimo ir taip ištrūkti tarsi iš uždaro rato.

  Eskedar – etiopė, savo gyvenimą iš naujo prieš septynerius metus pradėjusi Lietuvoje. Lietuvą ji  vadina savo namais.

  Ne kartą patyrę neteisybės, neigiamų nuostatų, o kartais ir agresijos pinkles, jie skleidžia geros valios ir pasaulio be sienų žinią. Pasaulio, kuris yra visų namai.

  Filmo režisierius R. Bružas. Operatoriai: V. Ažubalis, S.Kazlauskas. Garso režisierius: G. Lapė. Montažas ir grafika: „Patch Art“.

  Premjera: 2013 m. lapkričio 16 d. 21 val. per TV kanalą LRT „Kultūra“. Trukmė: 30 min.

  Filmo kūrimą finansavo Europos Sąjunga (valdymo partnerystės susitarimas).

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 14/11/2013  |Į puslapio pradžią