Naršymo kelias

„RegioStars 2013“: Komisija apdovanojo pavyzdinį Lietuvos projektą
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/01/31

Sausio 31 d. „RegioStars 2013“ apdovanojimų ceremonijoje Europos regioninės politikos komisaras Johannes Hahn apdovanos novatorišką projektą iš Lietuvos. Projektas „Darbo link – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“ nugalėjo kitus projektus informacijos ir komunikacijų kategorijoje, kurioje vertinami projektai, skatinantys ES regioninę politiką pasitelkiant informacinius vaizdo įrašus.

  Komisaras Hahn ir „RegioStars“ komisijos prezidentas Luc Van den Brande apdovanos komisijos išrinktus penkis toliau nurodytose kategorijose laimėjusius projektus: pažangus augimas, tvarus augimas, integracinis augimas, „CityStar“ (miestas – žvaigždė), informacija ir komunikacijos.

  Apdovanojimų įteikimo ceremonijoje Briuselyje bus pagerbti novatoriški projektai, kurie padeda kurti darbo vietas ir kurie buvo finansuojami ES regioninės politikos strategijos lėšomis nuo 2000 m. sausio 1 d. 2013 m. „RegioStars“ apdovanojimai rengiami ypatingu laiku, kai derinamas kitų septynerių metų ES biudžeto planas.

  Keičiamas požiūris į klausos negalią turinčius žmones Lietuvoje

  Projektas „Darbo link“ – tai socialinė kampanija, vykdyta pasitelkus informacinius vaizdo įrašus (kurie buvo transliuoti televizijos kanaluose 2010 m.), skatinanti keisti tradicinį visuomenės požiūrį į klausos negalią turinčius žmones. Kampanija ne tik padėjo kovoti su stereotipais, bet ir atskleidė žmonių, turinčių klausos sutrikimų, potencialą darbo rinkoje.

  Per šią kampaniją specialiai apmokyti įdarbinimo specialistai dirbo keliuose specialiuose įdarbinimo centruose ir stengėsi padėti klausos negalią turintiems asmenims rasti tinkamą darbą. Šie įdarbinimo specialistai užmezgė ilgalaikius profesinius santykius su darbo ieškančiais asmenimis ir padėjo jiems išspręsti įvairias problemas, tarpininkaudami tarp darbdavio ir darbuotojo.

  Iš daugiau nei 600 aktyviai projekte dalyvavusių žmonių su klausos negalia daugiau nei 400 buvo įdarbinta. Be to, projektas gavo „European Sails 2010“ apdovanojimą kaip vienas sėkmingiausių projektų Lietuvoje kategorijoje „Socialinės integracijos skatinimas“.

   „Šis projektas iš esmės pakeitė daugybės žmonių gyvenimą, projekto dalyviai tapo visaverčiais visuomenės nariais. Didžiuojamės savo darbu ir tuo, kad galime padėti visuomenei suprasti, kad žmonės su klausos negalia yra lygiaverčiai partneriai.“, - sakė „Darbo link“ projekto vadovė Danguolė Michelevičienė.  


  Pavadinimas: Darbo link – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra

  Trukmė: 2009 03–2012 03

  Finansavimas: finansuota tik ES lėšomis – 0.9 mln. EUR

  Svetainė:

  www.esparama.lt/regiostars

  www.youtube.com/watch?v=4GC-d5Q0vbQ

  www.lkd.lt/enews/id-35-news-atraskime_vieni_kitus_dirbkime_kartuantras.html

  Projekto koordinatorius: Danguolė Michelevičienė, projekto vadovė

  El. paštas: danguole.micheleviciene@gmail.com  

  Tel. +370 61639395

   

  Informacija redaktoriams:

  ES regioninei politikai skiriama daugiau nei trečdalis ES biudžeto: 2007–2013 m. 347 mlrd. EUR investuojama į maždaug 2 mln. bendrai finansuojamų projektų Europos regionuose ir valstybėse narėse. Daugiau informacijos:

  http://ec.europa.eu/regional_policy/index_en.cfm

  Šeštą kartą rengiamų „RegioStars“ apdovanojimų tikslas – nustatyti regioninės plėtros gerosios patirties pavyzdžius ir atkreipti dėmesį į originalius ir novatoriškus projektus, kurių pavyzdys gali įkvėpti kitus regionus. Iš visų valstybių narių „RegioStars 2013“ sulaukė 149 paraiškų iš projektų vykdytojų ir regionų..

  „RegioStars“ finalininkai yra puikūs pavyzdžiai, pademonstruojantys, kaip ES lėšomis finansuojami projektai padeda skatinti augimą ir suteikti realios naudos piliečiams, aplinkai ir ekonomikai. Tai pavyzdiniai verslo inovacijų, išteklių naudojimo efektyvumo ir socialinės įtraukties projektai, kuriuos skatina vietos bendruomenių aktyvumas ir kūrybiškumas.

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 01/02/2013  |Į puslapio pradžią