Naršymo kelias

Ekonomikos ekspertai kartu su Panevėžio atstovais aptars regiono ekonomikos perspektyvas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/01/31

Š. m. vasario 7 d. 15 val. Panevėžio kolegijoje vyks debatai „Panevėžys 2013 metais: užimtumo ir verslo galimybės“. Šis renginys yra dalis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuojamo debatų ciklo Lietuvos regionuose, kurių metu siekiama su vietos atstovais ir žinomais ekspertais aptarti regionų ekonomikos perspektyvas.

  Ruošiantis debatams ir siekiant identifikuoti aktualiausias problemas, buvo atliktas Panevėžio rajono gyventojų nuomonės tyrimas apie regiono verslo aplinką ir plėtros kryptys. Tyrimo metu paaiškėjo, jog 7 iš 10 panevėžiečių mano, jog daugiausiai dėmesio reikėtų skirti gamybos plėtrai Panevėžyje ir Panevėžio rajone. Tuo tarpu verslo plėtros galimybes panevėžiečiai vertina skeptiškai. Sąlygų plėtoti smulkiam ir vidutiniam verslui gerinimą 71 proc. apklaustųjų įvardijo kaip vieną iš svarbiausių strateginių rajono plėtros krypčių. Tyrime dalyvavę panevėžiečiai taip pat pasisakė už logistikos regione vystymą (51 proc.) bei mokslo ir inovacijų plėtrą (32 proc.). Net 84 proc. apklaustųjų nurodė užimtumo problemų sprendimą kaip svarbiausią sritį, į kurią turėtų būti investuojamos ES lėšos.

   „Kokią rajono ateitį mato Panevėžio miesto gyventojai? Patogi geografinė padėtis, magistralių kaimynystė: kaip Panevėžio verslas ir valdžia išnaudoja šiuos privalumus? Kas turėtų imtis priemonių stiprinti Panevėžio pozicijas ir regiono ekonomiką? Ar pakankamai išnaudojama esama pramonės infrastruktūros bazė? Apie šiuos Panevėžio regionui aktualius klausimus pakvietėme padiskutuoti ekonomikos ekspertus bei verslo, valdžios ir bendruomenės atstovus“, - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

  Debatuose dalyvaus asociacijos „Investor‘s Forum“ direktorė Rūta Skyrienė, Darbo ir socialinių tyrimų instituto direktorius dr. Boguslavas Gruževskis, Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje atstovas Giedrius Sudikas, apžvalgininkas Artūras Račas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas, Panevėžio kolegijos direktorius Egidijus Žukauskas. Diskusiją ves Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

  Atviroje diskusijoje, vyksiančioje vasario 7 d. 15 val. Panevėžio kolegijos salėje, kviečiame dalyvauti visus neabejingus Panevėžio ateičiai.

  Debatus organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Panevėžio regiono gyventojų nuomonės dėl verslumo sąlygų regione tyrimas: rezultatai (atsisiųsti) ppt8 - 282 KB [282 KB]

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 01/02/2013  |Į puslapio pradžią