Naršymo kelias

Rūšiuoti daugiau atliekų lietuvius paskatintų patogesnis išrūšiuotų atliekų surinkimas iš namų
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/30

Naujausio „Eurobarometro“ tyrimo „Europiečių požiūris į atliekų tvarkymą ir išteklių naudojimo efektyvumą“ duomenimis, dauguma ES piliečių ir Lietuvos gyventojų mano, kad jų šalyje susidaro per daug atliekų. Tyrimo rezultatai rodo, kad 87 % Lietuvos gyventojų (96 % europiečių) svarbu, kad Europa išteklius naudotų efektyviau. 75 % lietuvių bent kartais rūšiuoja plastiko atliekas, 74 % – stiklą, 73 % – popierių ir kartoną. Kitokių rūšių atliekas (elektroninės įrangos atliekas, pavojingas atliekas, tokias kaip dažai, cheminės medžiagos ir t.t., taip pat skardines, virtuvės atliekas) bent kartais rūšiuoja apie pusė Lietuvos respondentų. Visai jokių atliekų nerūšiuoja 7 % Lietuvos gyventojų (3 % europiečių).

  Rūšiuoti daugiau atliekų lietuvius paskatintų patogesnis išrūšiuotų atliekų surinkimas iš namų

  Rūšiuoti daugiau atliekų Lietuvos gyventojus paskatintų patogesnis išrūšiuotų atliekų surinkimas iš namų (62 %), taip pat patikinimas, kad išrūšiuotos atliekos iš tiesų perdirbamos, ir finansinės paskatos, pavyzdžiui, užstatai, sumažinti mokesčiai ir pan. (po 47 %).

  Kad sumažintų savo namų ūkyje susidarančių atliekų kiekį, 70 % Lietuvos gyventojų vengia maisto ir kitų rūšių atliekų, pirkdami tiksliai tai, ko jiems reikia, 65 % stengiasi pataisyti sugedusius buitinius prietaisus, 64 % geria vandenį iš čiaupo, kad išvengtų pakuočių atliekų.

  Daugiau informacijos:

  „Eurobarometro“ tyrimas

  Daugiau tyrimo duomenų apie Lietuvą

   

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 01/07/2014  |Į puslapio pradžią