Naršymo kelias

Telšiuose vyks diskusija apie rajono ekonomikos perspektyvas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/11/27

Š. m. gruodžio 4 d. 14 val. Telšių rajono savivaldybės salėje vyks atviri debatai „Telšiai: užimtumo ir verslo perspektyvos“. Šis renginys yra dalis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuojamo debatų ciklo Lietuvos regionuose, kurių metu siekiama su vietos atstovais ir žinomais ekspertais aptarti vietos užimtumo, verslo ir investicijų perspektyvas.

  „Šiais metais Telšiai įtraukti į patraukliausių Europos turizmo vietovių EDEN sąrašą. Ar šimtmečius gyvuojanti Žemaitijos sostinė išnaudos turizmo privalumus? Ką vietos bendruomenė gali nuveikti, kad Telšiai suklestėtų? Kokius investuotojus šis rajonas gali pritraukti, kokius pramonės sektorius plėtoti? Kaip galima suderinti investuotojų planus su vietos gyventojų interesais, kas padėtų surasti bendrą vardiklį? Apie šiuos ir kitus Telšių gyventojams aktualius klausimus su verslo, savivaldos ir bendruomenės atstovais pakvietėme padiskutuoti ekonomikos ekspertus,“ – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

  Rengiantis debatams buvo atliktas Telšių gyventojų nuomonės tyrimas apie pokyčius rajone per pastaruosius penkerius metus ir perspektyvias plėtros kryptis. Didesnė pusė (57 proc.) tyrime dalyvavusių telšiškių teigė nežinantys, kokių strateginių tikslų siekia jų rajonas per artimiausius 5–7 metus. Beveik dviejų trečdalių (63 proc.) gyventojų nuomone, ES paramą perspektyviausia skirti gamybos sektoriui. Kiek mažiau nei trečdalis gyventojų ES paramą nukreiptų turizmo infrastruktūrai gerinti.

  Paklausti apie aktualiausius spręstinus klausimus, telšiškiai vėlgi priminė apie gamybos plėtrą – 22 proc. tyrime dalyvavusių žmonių nurodė, kad reikėtų ieškoti investicijų į gamybą ir pramonę, o dar 22 proc. – kad svarbiausia yra mažinti bedarbystę ir kurti naujas darbo vietas. 15 proc. telšiškių manė, kad labiausiai dėmesio reikalauja problemos, trukdančios smulkaus ir vidutinio verslo plėtrai.

  Dauguma apklaustųjų labai gerai įvertino per pastaruosius penkerius metus įvykusius regiono infrastruktūros priežiūros kokybės pokyčius (4,1 balo 5 balų skalėje). Gana teigiamai vertinami pokyčiai saugumo ir socialinės rūpybos paslaugų srityse (po 3,2 balus). Neigiamai vertinami pastaraisiais metais įvykę pokyčiai švietimo ir ugdymo (2,9 balai) ir viešojo transporto bei susisiekimo (2,7 balai) sektoriuose.

  Paklausus, kaip per pastaruosius penkerius metus Telšių rajone pakito galimybės įsidarbinti arba plėtoti verslą, daugiausia atsirado manančių (41 proc.), kad situacija šioje srityje per penkerius metus nepasikeitė. Likusiųjų nuomonės pasiskirstė beveik po lygiai: 28 proc. teigia, kad galimybių dirbti ir kurti verslą Telšiuose padaugėjo, o 24 proc. – kad tokių galimybių sumažėjo. Lygindami Telšius su kitais Lietuvos regionais, dauguma gyventojų (45 proc.) mano, kad galimybės įsidarbinti ar plėtoti verslą yra tokios pat, kaip ir daugumoje kitų regionų. Tik 10 proc. mano, kad sąlygos geresnės, o beveik trečdalis (29 proc.) – kad prastesnės, nei kitur Lietuvoje.

  Gyventojų nuomonės tyrimą užsakė Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, o atliko bendrovė „Spinter tyrimai".

  Debatuose Telšiuose kartu su Telšių rajono meru Vytautu Kleiva, Telšių verslo ir bendruomenės atstovais planuoja dalyvauti asociacijos „Investor‘s Forum“ direktorė Rūta Skyrienė, Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos generalinis direktorius Danas Arlauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto projektų vadovas Laurynas Rekašius, „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijų atstovai ir kiti ekspertai. Diskusiją ves žurnalistas Aurimas Perednis.

  Atviroje diskusijoje, vyksiančioje gruodžio 4 d. 14 val. Telšių rajono savivaldybės salėje (Žemaitės g. 14, Telšiuose), kviečiame dalyvauti visus neabejingus Telšių ateičiai.

  Debatus organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 28/11/2013  |Į puslapio pradžią