Naršymo kelias

Vilniaus meras dalyvaus Europos sostinių vadovų susitikime su EK nariais
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/02/27

Vasario 28 d. vyks pirmasis Europos Komisijos nario, atsakingo už regioninę politiką, Johanneso Hahno susitikimas su ES sostinių vadovais.

  Jis paragins dvidešimt renginyje dalyvausiančių merų aktyviai vadovauti veiksmams, kuriais siekiama ekonomikos atsigavimo ir augimo. J. Hahnas pasisako už svaresnį sostinių – Europos ekonominės ir socialinės veiklos centrų – vaidmenį. Be to, jis ragina miestams skirti kur kas daugiau dėmesio tiek sanglaudos politikoje, tiek visose kitose ES politikos srityse.

  Šiuo renginiu siekiama skatinti Europos sostinių merų dialogą tarpusavyje ir su Europos Komisija bei sutelkti jų pastangas siekiant strategijos „Europa 2020“ augimo darbotvarkės tikslų.

  Susitikime taip pat dalyvaus už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Europos Komisijos narė Neelie Kroes ir už aplinką atsakingas Europos Komisijos narys Janezas Potočnikas. Susitikime dalyvaujantys Amsterdamo, Atėnų, Berlyno, Bratislavos, Briuselio, Bukarešto, Lisabonos, Liublianos, Liuksemburgo, Madrido, Nikosijos, Romos, Sofijos, Stokholmo, Talino, Valetos, Varšuvos, Vienos, Vilniaus ir Zagrebo merai parengs bendrą pareiškimą dėl miestų vaidmens ir jų esminio indėlio skatinant pažangų, tvarų ir integracinį augimą. Šį pareiškimą palaikys ir keletas susitikime negalėsiančių dalyvauti merų.

  Komisijos narys J. Hahnas nuolat akcentuoja miestų potencialą, ragindamas skirti daugiau dėmesio Europos miestų vystymui priimant Europos lygmens sanglaudos politikos sprendimus, o visose kitose ES politikos srityse – labiau atsižvelgti į miestų vaidmenį. Pagrindinė merų apskritojo stalo diskusijos tema – kaip šį aspektą integruoti į ES politiką ir susieti su investicijomis ateityje.

  Susitikime Komisijos pirmininko pavaduotoja N. Kroes aptars IRT svarbą pažangiam miestų augimui, ypač neseniai užmegztos pažangiųjų miestų ir gyvenviečių srities Europos inovacijų partnerystės[1] kontekste. Be to, ji pabrėš, kad vienas iš svarbiausių socialinės ir ekonominės pažangos veiksnių yra spartaus interneto ryšio įdiegimas visoje Europoje, o tam būtina derama ES lygmens parama.

  Komisijos narys J. Potočnikas dalyviams išdėstys aplinką tausojančio ekonomikos augimo miestuose idėjas, t. y. kaip aplinkai palankių miestų potencialas taupyti energiją ir diegti naujoves gali pagerinti žmonių gyvenimo kokybę ir didinti konkurencingumą. Rengdama šiuo metu svarstomą sanglaudos politikos reformą Europos Komisija pateikė keletą pasiūlymų, kaip pagerinti investicijų efektyvumą miestų teritorijose. Šiuose pasiūlymuose pabrėžiamas integruotas požiūris į politikos formavimą. Komisija pasiūlė perduoti daugiau įgaliojimų patiems miestams ir suteikti jiems galimybę išbandyti naujus metodus naujiems ekonominiams, aplinkosaugos ir socialiniams iššūkiams įveikti.

  Pagal jos pasiūlymą neseniai sutartame 2014–2020 m. ES biudžete, kurį dar turi patvirtinti Europos Parlamentas, inovaciniams miestų veiksmams numatoma skirti apie 330 mln. EUR.

  Renginį Valterio Halšteino konferencijų salėje, Berlaymont pastate Briuselyje, 14 val. pradės Komisijos narys J. Hahnas. Po uždarų durų diskusijos 16 val. bus surengta spaudos konferencija ir visų dalyvių fotosesija.

   

  Daugiau informacijos


  Ataskaita „Ateities miestai“

  Tvari miestų plėtra ES regioninės politikos priemonėmis

  Pavyzdiniai miestų projektai


  Paskutinį kartą atnaujinta: 27/02/2013  |Į puslapio pradžią