Naršymo kelias

Nauja išmaniųjų telefonų programėlė teikia informaciją apie ES kelių eismo taisykles
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/25

Kaip ribojamas greitis Ispanijos keliuose? Ar Švedijoje dviratininkas privalo dėvėti šalmą? Kokias saugos priemones reikia turėti automobilyje Slovakijoje? Nuo šiol tokią informaciją atostogautojai ras greitai. Ją paruoštą naudoti jie gaus išmaniajame telefone įsidiegę Europos Komisijos programėlę Going Abroad.

  Nauja išmaniųjų telefonų programėlė teikia informaciją apie ES kelių eismo taisykles

  22 kalbomis veikianti programėlė tinka iPhone, iPad, Google Android ir Microsoft Windows prietaisams. Be svarbiausios informacijos apie eismo saugą visose ES šalyse, programėlėje taip pat veikia viktorina ir atminties lavinimo žaidimas, kad ilgoje kelionėje keleiviai nenuobodžiautų. Žinoma, programėle neturėtumėte naudotis vairuodami – tegul informacijos ieško keleiviai arba raskite ją patys sustoję pailsėti.

  Programėlės informacija aprėpia visas su didžiausia avarijos rizika susijusias temas, įskaitant greičio ir alkoholio vartojimo ribas, šviesoforus ir mobiliųjų telefonų naudojimą. Programėle automobilių vairuotojams primenamas įpareigojimas segėti saugos diržą, dviratininkams ir motociklininkams – dėvėti šalmą.

  Programėlės išleidimo laikas suderintas su vasaros atostogomis, nes liepos ir rugpjūčio mėnesiais kelių avarijose žūsta vidutiniškai daugiausiai žmonių – apie 50 proc. daugiau nei šiuo atžvilgiu saugiausią vasario mėn.

  Per pastaruosius metus ES eismo saugos srityje nuveikta daug. Nuo 2001 iki 2010 m. avarijų ES keliuose aukų skaičius sumažėjo iš viso 43 proc. Nuo 2010 iki 2013 m. šis rodiklis sumažėjo dar 17 proc.

  Strateginis tikslas – nuo 2010 iki 2020 m. eismo nelaimių aukų skaičių sumažinti per pusę ir sutelktomis ES pastangomis siekti, kad sužalojimai eismo įvykiuose būtų kuo mažesni. Nauja eismo saugos informacijos programėlė yra viena iš daugelio kitų ES lygmeniu įgyvendinamų eismo saugos priemonių.

   

  Daugiau informacijos

  Parsisiųskite programėlę Going Abroad.

  Video anonsas

  Naujausi duomenys apie eismo įvykių aukas valstybėse narėse

   

  AppStore

  Google Play

  Windows Phone

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25/06/2014  |Į puslapio pradžią