Naršymo kelias

Tarp norinčių stažuotis ES institucijose – nedaug lietuviškų pavardžių (video)
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/04/25

Kasmet skelbiamos stažuotojų atrankos į įvairias Europos Sąjungos institucijas Lietuvoje, Briuselyje, Liuksemburge ir kituose miestuose. Jauniems žmonėms tai galimybė susipažinti su konkrečios institucijos veikimo principais, įgyti praktinių įgūdžių, praplėsti akiratį. Be to, dalis stažuočių yra apmokamos – stažuotojai gali gauti apie 1000 eurų per mėnesį. Tačiau, pasak Europos Parlamento Informacijos biuro vadovės Daivos Jakaitės, kandidatų iš Lietuvos nėra daug.

  „Kai gauname pareiškėjų į stažuotes sąrašus, pirmiausiai ieškome lietuviškų pavardžių. Dirbame komunikacijos srityje, tad mums svarbu, kad žmonės mokėtų lietuviškai. Tačiau pareiškėjų sąrašuose lietuviškų pavardžių labai mažai. Tad lietuvaičiams norėčiau palinkėti drąsos“, – teigia D. Jakaitė.

  Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) direktoriaus patarėja Agnė Martikonienė juokaudama stažuotes lygina su gyvenimu kartu prieš susituokiant. „Atliekant stažuotę galima pasitikrinti savo suderinamumą su Europos Sąjungos institucijomis. Tai leidžia susidaryti nuomonę, ar darbas ES institucijose yra tas būdas, kaip žmogus norėtų keisti pasaulį, ar tai ta vieta, kurioje jis norėtų dirbti“, – pasakoja A. Martikonienė.

  Pasak jos, stažuotės metu siekiama abipusės naudos. „Nesu girdėjusi baisių istorijų apie stažuotoją, kuris pastatomas prie kopijavimo aparato. Iš tikrųjų visi stengiasi stažuotojui duoti konkretų projektą, kad žmonės ir atneštų naudos organizacijai, ir gautų konkrečios patirties“, – priduria A. Martikonienė .

  Tai patvirtina ir Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje stažuotę atliekanti Laura Valauskaitė. „Džiaugiuosi, kad darbuotojai įtraukia mane į visas veiklas ir projektus, kurie yra vykdomi, – pasakoja ji. – Akademinis išsilavinimas gana abstraktus, todėl galimybė žinias pritaikyti praktinėje srityje yra labai vertinga“.

  Atrankos į apmokamas stažuotes Europos Sąjungos institucijas paprastai vyksta 2 kartus per metus. Pagrindiniai reikalavimai norintiems stažuotis – įgytas bakalauro laipsnis ir 2 oficialiųjų ES kalbų mokėjimas, viena iš jų turi būti anglų, prancūzų arba vokiečių. Neapmokamoms stažuotėms priimami ir universitetinę praktiką atliekantys studentai.

  Plačiau apie stažuotes ES institucijose pasakojama „Sėkmės recepto“ reportaže: http://youtu.be/Q7Yddy41_8s

  Taip pat kviečiame žiūrėti trumpą interviu su Algirdu Kaušpėdu apie karjeros pradžią: http://youtu.be/NgRjtm0pZJs

  Paskutinį kartą atnaujinta: 25/04/2013  |Į puslapio pradžią