Naršymo kelias

Įsirašykite į tvarkaraštį – ES programavimo savaitė, 2015 m. spalio 10–18 d. Įgyvendinkite savo idėjas programuodami (#codeEU)
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2015/07/24

Susiplanuokite renginius jau dabar! 2015 m. spalio 10–18 d. vyks trečioji ES programavimo savaitė. Milijonai visos Europos vaikų, įvairaus amžiaus suaugusiųjų, tėvų, mokytojų, verslininkų ir politikų vėl susirinks į renginius ir programavimo pamokas.

  „Skaitmeniniai įgūdžiai yra būtini norint sukurti tikrą bendrąją skaitmeninę rinką ir padeda mums suprasti vis glaudesniais ryšiais saistomą mūsų pasaulį. Programavimas – tai ne tik darbas su kompiuteriu, bet ir mokymasis veiksmingiau spręsti problemas, bendrauti, bendradarbiauti, pažadinti kūrybines galias. Šių įgūdžių reikia dirbant dabar, jų reikės ir ateityje.“ Už bendrąją skaitmeninę rinką atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Andrusas Ansipas

  Šios savaitės tikslas yra parodyti, kaip galima įgyvendinti savo idėjas programuojant, populiarinti programavimą, įtikinti, kad tai nėra taip sunku, kaip atrodo, ir suburti susidomėjusius žmones mokytis. Jau dabar visi – mokyklos, vaikai, jaunimas, tėvai, mokytojai, programuotojai, įmonės – raginami pradėti planuoti savo programavimo savaitės renginius ir įtraukti juos į renginių žemėlapį adresu codeweek.eu.

  ES programavimo savaitės komandos, kurią sudaro 90 savanorių, vadovas Alessandro Bogliolo sakė: „Nuo seniausių laikų naudodamiesi akmenimi, geležimi, popieriumi ir pieštuku žmonės nuveikė labai daug ir iš esmės pakeitė savo gyvenimą. Dabar įžengėme į naują erą, kurioje mūsų pasaulį formuoja programinis kodas. Pasikeitė laikai – pasikeitė ir darbai bei jiems dirbti reikalingi įgūdžiai. Per programavimo savaitę norime kiekvienam europiečiui suteikti galimybę pabandyti programuoti ir pajusti, kaip tai smagu. Mokykimės programuoti ir kurkime savo ateitį.“

  ES programavimo savaitė – tai visuomeninė iniciatyva, vykdoma savanorių, kurie yra programavimo savaitės ambasadoriai savo šalyse ir skatina jų gyventojus susipažinti su programavimu. Šią iniciatyvą 2013 m. pasiūlė jaunieji patarėjai skaitmeninės darbotvarkės klausimais. Praėjusiais metais daugiau kaip 150 000 žmonių dalyvavo 4200 programavimo renginių, vykusių 36 Europos ir viso pasaulio šalyse.

  Vykdydama savo bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją, Europos Komisija remia ES programavimo savaitę ir kitas nepriklausomas iniciatyvas, kurių tikslas – ugdyti įvairių tikslinių grupių skaitmeninius įgūdžius, įskaitant programavimo įgūdžius. Dėmesio skaitmeniniams įgūdžiams ir šios srities žinioms Komisija skirs ir savo būsimose įgūdžių ugdymo ir mokymo iniciatyvose. Be to, ji parengs skaitmeninio raštingumo strategiją.

  Kaip dalyvauti ES programavimo savaitėje?

  • Vaikai,      paaugliai ir suaugusieji gali      dalyvauti programavimo renginiuose ir patys tokius renginius organizuoti,      kad parodytų, ką galima nuveikti mokant programuoti.
  • Programuotojai gali organizuoti praktinius seminarus vietos      mokyklose, informatikos klubuose arba bendruomenių centruose.
  • Mokantys      programuoti mokytojai      gali rengti programavimo pamokas, dalytis savo pamokų planais, organizuoti      praktinius seminarus savo kolegoms.
  • Mokytojai,      kurie nemoka programuoti,      gali rengti seminarus arba pakviesti tėvus ar mokinius, kurie galėtų      pamokyti vieni kitus programuoti.
  • Tėvai gali paskatinti savo vaikus dalyvauti      praktiniuose programavimo seminaruose.
  • Įmonės      ir ne pelno organizacijos      gali rengti praktinius programavimo seminarus, siųsti savo darbuotojus      padirbėti mokytojais, rengti moksleiviams smagias programavimo užduotis      arba paremti programavimo renginius finansiškai.
  • Visi, kas užsiima programavimu, gali      papasakoti apie savo patirtį ir įkvėpti kitus!

  Kodėl verta mokytis programuoti?

  Šiandien gyvename pasaulyje, kuriame vyksta sparti skaitmeninių technologijų pažanga. Dėl to iš esmės pasikeitė mūsų darbo ir bendravimo būdai, kitaip apsiperkame, kitaip ir mąstome. Kad susidorotume su šiais sparčiais pokyčiais ir suprastume mus supantį pasaulį, turime ne tik geriau suprasti, kaip veikia technologijos, bet ir tobulinti savo įgūdžius ir gebėjimus, padėsiančius mums prisitaikyti prie gyvenimo šiais naujais laikais.

  Mokydamiesi programuoti geriau suprantame, kaip kas veikia, tai padeda mums rasti naujų idėjų tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Be to, programuodami galime išlaisvinti savo kūrybines galias ir bendradarbiauti su nuostabiais žmonėmis, esančiais šalia mūsų ir išsibarsčiusiais po visą pasaulį.

  Ateityje pagrindinių programavimo įgūdžių reikės ir daugelyje darbo vietų. Šiuo metu 90 % profesijų atstovai privalo turėti tam tikrų IRT srities žinių. Be to, IRT specialistai yra pagrindinis šiuolaikiškos visų Europos ekonomikos sektorių darbo jėgos ramstis – jų paklausa didėja 3 % per metus, o kompiuterijos mokslus baigiančių studentų nepakanka. Todėl, nepaisant aukšto nedarbo lygio Europoje, lieka daug laisvų IRT specialistams skirtų darbo vietų. Jei ši problema nebus tinkamai sprendžiama Europos ir nacionaliniu lygmenimis, iki 2020 m. gali trūkti net 825 000 IRT specialistų.

  Informacija apie ES programavimo savaitę

  Prie ES programavimo savaitės prisijungė tokios programavimo ir švietimo iniciatyvos kaip CoderDojo ir RailsGirls, ją taip pat palaikė didelės technologijų ir IT bendrovės, kurios padeda supažindinti vaikus su programavimu – jos, be kita ko, rengia supažindinimo su programavimu pamokas, kuria mokymosi modulius ir padeda rengti mokytojus.

  Susibūrusios į Didžiąją koaliciją užimtumui skaitmeniniame sektoriuje skatinti bendrovės„Microsoft“, „Telefonica“, „Liberty Global“, „Google“ ir „Facebook“ kartu su „EU School“ paskelbė ES programavimo iniciatyvą. Daug kitų Didžiosios koalicijos partnerių organizuoja ES programavimo savaitės renginius.

  ES programavimo savaitės populiarumas paskatino imtis kitų iniciatyvų – 2015 m. bus surengta pirmoji Afrikos programavimo savaitė. Afrikos programavimo savaitė, kurią drauge rengia įvairios suinteresuotosios šalys, vyks 10 Afrikos šalių. Visame žemyne vyks per 1000 programavimo renginių vaikams ir suaugusiesiems.

  Naudingos nuorodos

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 24/07/2015  |Į puslapio pradžią