Naršymo kelias

Kviečiame į debatus „Marijampolė: užimtumo ir verslo perspektyvos“
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/10/23

Š. m. spalio 29 d. 15 val. Marijampolės savivaldybės posėdžių salėje vyks debatai „Marijampolė: užimtumo ir verslo perspektyvos“. Šis renginys yra dalis Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuojamo debatų ciklo Lietuvos regionuose, kurių metu siekiama su vietos atstovais ir žinomais ekspertais aptarti užimtumo, verslo ir investicijų perspektyvas regionuose.

  Kviečiame į debatus „Marijampolė: užimtumo ir verslo perspektyvos“

  „Marijampolė turi geras starto pozicijas: sėkminga vietos verslo įmonių plėtra, privataus sektoriaus bendradarbiavimas su savivalda įgyvendinant bendrus socialinius ir kultūrinius projektus, Europos Sąjungos investicijų pagalba atkuriamos miesto viešosios erdvės, unikali Marijampolės padėtis svarbiausių šalies logistinių maršrutų centre. O kokią regiono ateitį nori kurti patys marijampoliečiai? Ką galime padaryti, kad Marijampolė toliau sėkmingai vystytųsi, o kuriama gerovė būtų prieinama daugumai vietos gyventojų? Apie Marijampolei aktualius klausimus su verslo, valdžios ir bendruomenės atstovais pakvietėme padiskutuoti ekonomikos ekspertus,“ - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.

  Ruošiantis debatams ir siekiant identifikuoti aktualiausias problemas, buvo atliktas Marijampolės gyventojų nuomonės tyrimas apie pokyčius regione per pastaruosius penkerius metus ir perspektyvias plėtros kryptys. Tyrimo metu paaiškėjo, kad 4 iš 10 marijampoliečių perspektyviausia ES paramos sritimi laiko turizmą (40 proc.). Ketvirtadalis tyrimo dalyvių pasisakė už gamybą, 17 proc. – už miesto ir rajono infrastruktūros tobulinimą, 15 proc. – už investicijas į socialines paslaugas. Beveik du trečdaliai tyrimo dalyvių (59 proc.) pripažino, kad nežino savo miesto pagrindinių tikslų per artimiausius 5 – 7 metus. Trečdalis (33 proc.) teigė, jog strateginius Marijampolės tikslus žino.

  Dauguma apklaustųjų teigiamai vertina per pastaruosius penkerius metus įvykusius pokyčius miesto infrastruktūros priežiūroje (4 balai 5 balų skalėje). Gana teigiamai vertinami pokyčiai socialinės rūpybos paslaugų (3.3) ir saugumo (3.1) srityse. Prasčiau vertinami pokyčiai viešojo transporto, susisiekimo (2.8) srityje.

  Beveik pusė tyrime dalyvavusių marijampoliečių mano, jog galimybės įsidarbinti ar pradėti plėtoti nuosavą verslą per paskutinius penkerius metus nepasikeitė (48 proc.). 18 proc. laikosi nuomonės, jog galimybių padaugėjo. Vis dėlto 32 proc. manymu, galimybių įsidarbinti arba pradėti plėtoti nuosavą verslą per pastaruosius 5 metus sumažėjo.

  43 proc. apklaustųjų manymu, galimybės įsidarbinti ar pradėti plėtoti verslą Marijampolėje yra tokios pat kaip ir daugumoje kitų Lietuvos miestų ir rajonų. 36 proc. teigimu, tokios galimybės jų rajone prastesnės, 14 proc. nuomone – geresnės, nei daugumoje kitų Lietuvos miestų ir rajonų. Labiausiai dėmesio reikalaujančios problemos regione, anot marijampoliečių, yra sudėtinga smulkių ir vidutinių įmonių bei apskritai verslo plėtra (17 proc.), bedarbystė (14 proc.) bei sudėtingas naujų darbo vietų kūrimas (11 proc.).

  Debatuose dalyvaus asociacijos „Investor‘s Forum“ direktorė Rūta Skyrienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Swedbank Asmeninių finansų instituto vadovė Odeta Bložienė, kiti ekspertai, Marijampolės meras Vidmantas Brazys, Marijampolės verslo ir bendruomenės atstovai. Diskusiją ves žurnalistas Aurimas Perednis.

  Atviroje diskusijoje, vyksiančioje spalio 29 d. 15 val. Marijampolės savivaldybės posėdžių salėje, kviečiame dalyvauti visus neabejingus Marijampolės ateičiai.

  Debatus organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 24/10/2013  |Į puslapio pradžią