Naršymo kelias

Priimta ES direktyva dėl apsaugos nuo kibernetinių atakų
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2013/07/23 13:41:43

Šiandien ES Taryba priėmė ES taisykles, padėsiančias kovoti su elektroniniu nusikalstamumu, visų pirma su didelio masto atakomis prieš informacines sistemas. Valstybės narės privalės naująją direktyvą perkelti į nacionalinę teisę ne vėliau kaip per dvejus metus.

    Padedant įsteigtam Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centrui ir įgyvendinant Europos kibernetinio saugumo strategiją bei naująją direktyvą dėl atakų prieš informacines sistemas, sustiprės veiksmai kovojant su elektroniniu nusikalstamumu ir pagerės visų ES gyventojų kibernetinis saugumas.

    Naujoji direktyva grindžiama nuo 2005 m. galiojusiomis taisyklėmis (Tarybos pamatiniu sprendimu Nr. 2005/222/TVR ). Nors naujojoje direktyvoje išliko nemažai dabar galiojančių nuostatų, numatyta ir naujų, pvz., apibrėžtos naujos sunkinančios aplinkybės, griežtesnės baudžiamosios sankcijos ir pan. Be to, įgyvendinant naująją direktyvą sustiprės tarpvalstybinis ES šalių teismų ir policijos bendradarbiavimas. Galiausiai reikalaujama, kad valstybės narės rinktų statistinius duomenis apie kibernetines atakas ir apie pažeidimus perspėtų kompetentingas institucijas.

    Daugiau informacijos:

    MEMO/13/661 (anglų kalba)

    Paskutinį kartą atnaujinta: 23/07/2013  |Į puslapio pradžią