Naršymo kelias

Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises? (vaizdo reportažas)
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2013/03/22 00:00:00

Europos Sąjungos šalyse įsidarbinti norintys ar su keblumais dirbant svetur susiduriantys lietuviai gali kreiptis nemokamos pagalbos į EURES ir SOLVIT tinklus. Apie tai, kaip jie veikia ir kokių sprendimų gali pasiūlyti, pasakojama Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuotame reportaže „Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“.

  Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises? (vaizdo reportažas)

  Pasak SOLVIT tinklo atstovės Linos Gedraitienės, iš esmės bendroji rinka veikia gerai, bet klaidų, nesusipratimų kartais pasitaiko. „Ieškodami darbo ar dirbdami Europoje galite susidurti su tam tikromis kliūtimis: gali nepripažinti jūsų profesinės kvalifikacijos ar Lietuvoje įgyto diplomo, gali būti keblumų dėl socialinių garantijų“, – pasakoja L. Gedraitienė.

  Europos užimtumo tarnybos EURES atstovė Ginta Ališevičiūtė pabrėžia, kad svarbu prisiminti, jog ES piliečiai, dirbantys vienoje ar kitoje ES šalyje, turi tokias pat teises kaip ir tos šalies piliečiai. Jei darbdaviai ar valstybės institucijos nesilaiko šio principo, svarbu žinoti, kur kreiptis pagalbos.

  VIDEO: „Kaip įsidarbinti užsienyje ir apginti savo teises?“: http://youtu.be/vV6MnOPM17w

  VIDEO: Ilja Laursas: „Linkiu drąsos išvažiuoti ir dar labiau – drąsos grįžti į Lietuvą“: http://youtu.be/GjfVrTiO3oY

  Per pavasarį Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje pristatys 9 reportažus apie skirtingas ES programas ir galimybes. Jau galima peržiūrėti vaizdo medžiagą apie paramą pradedantiems verslininkams, savanorystę, studijų ir praktikos mobilumo programą „Erasmus“. Visi reportažai skelbiami interneto svetainėje www.pazinkeuropa.lt/sekmesreceptas.

   

   

   

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 21/03/2013  |Į puslapio pradžią