Naršymo kelias

Diskusijos apie Europos ateitį. Komisijos pirmininko pavaduotojos V. Reding akistata su piliečiais Portugalijos Koimbros mieste
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/02/21

Įsibėgėjant diskusijoms apie Europos ateitį, Europos Komisijos atstovai vyksta į įvairius Europos miestus, kuriuose tiesiogiai klausia piliečių, ką jie mano. 2013 m. vasario 22 d. Koimbroje (Portugalija) Komisijos pirmininko pavaduotoja Viviane Reding diskutuos su daugiau kaip 200 piliečių apie jų lūkesčius. Į diskusijų rezultatus Komisija atsižvelgs rengdama netrukus pateiksimą 2013 m. pilietybės ataskaitą ir pasiūlymus pakeisti Sutartį taip, kad ateityje Europos Sąjunga būtų dar stipresnė.

  Diskusijos apie Europos ateitį. Komisijos pirmininko pavaduotojos V. Reding akistata su piliečiais Portugalijos Koimbros mieste

  Ateinantys mėnesiai ir metai turės lemiamos reikšmės Europos Sąjungos ateičiai. Po rugsėjo mėn. Komisijos pirmininko J. M. Barroso pasakytos kalbos apie Sąjungos padėtį diskusijos apie Europos ateitį – pačiame įkarštyje: Praėjusių metų pabaigoje Komisija pristatė Ekonominės ir pinigų sąjungos projektą, o po to Europos Vadovų Tarybos, Komisijos, Euro grupės ir ECB pirmininkai pateikė ataskaitą . Iki 2014 m. vyksiančių Europos Parlamento rinkimų Komisija pateiks pasiūlymų dėl politinės sąjungos. 

  Sausio mėn. Europos Komisija paskelbė Europos piliečių metų, skirtų piliečiams ir jų teisėms, pradžią. 2013-aisiais minimos 20-osios ES pilietybės įvedimo 1993 m. Mastrichto sutartimi metinės, be to, už metų, 2014-aisiais, vyks Europos Parlamento rinkimai. Šiais metais visoje ES per dialogus su piliečiais Komisijos nariai viešai su jais aptars jų ateities lūkesčius.

  Diskusijos Koimbroje vyks viename seniausių ir prestižiškiausių Europos universitetų – Universidade de Coimbra. Komisijos pirmininko pavaduotoja V. Reding pasakys kalbą garsioje universiteto salėje „Sala Grande dos Actos“ („Sala dos Capelos“), kurioje paprastai vyksta tik rektorių inauguracijos ir garbės daktaro laipsnių suteikimo ceremonijos.

  Svarbiausi Komisijos pirmininko pavaduotojos V. Reding diskusijų su piliečiais klausimai bus ekonomikos krizė, jos poveikis kasdieniam žmonių gyvenimui, ES piliečių teisės ir Sąjungos ateitis. Diskusijose dalyvaus ir Portugalijai atstovaujantys Europos Parlamento nariai Regina Bastos ir Vitalis Moreira, taip pat Liuksemburgui atstovaujantis EP narys Feliksas Brazas. Taip pat vyks vaizdo konferencija su Koimbros miestu partneriu Liuksemburge Ešu prie Alzeto, kuriame gyvena daug portugalų. Ešo prie Alzeto merė Lydia Mutsch pasveikins Koimbros diskusijų dalyvius.

  Diskusijas galima sekti tiesiogiai internetu. Diskusijose taip pat gali dalyvauti visos Europos piliečiai – per Twitter (įvesti raktinius žodžius #DCCoimbra arba #EUDeb8).

  Daugiau informacijos

  Išsamesnė informacija apie Koimbroje vyksiantį dialogą

  Diskusijos su piliečiais apie Europos ateitį

  Europiečiai turi žodį. Konsultacijų dėl ES piliečių teisių rezultatai

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 21/02/2013  |Į puslapio pradžią