Naršymo kelias

Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo „Vakaro žinioms"
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/12/20

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje š.m. gruodžio 18 d. nusiuntė laišką dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo „Vakaro žinių" redakcijai:

  Dėl tikrovės neatitinkančios informacijos paneigimo „Vakaro žinioms"

  „2013 m. gruodžio 16 d. „Vakaro žiniose“ publikuota tikrovės neatitinkanti informacija dėl ES pirotechnikos gaminių direktyvos straipsnyje „ES direktyvos vaikams sprogdinti“ (1 ir 3 psl.)

  Straipsnyje pateikta informacija, kad ES suteikia leidimą vaikams įsigyti pavojingų pirotechnikos gaminių, neatitinka tikrovės.

  Straipsnyje panaudota Europos Sąjungos vėliava su prierašu „Vaikų sprogdinimus remia Europos Sąjunga“ pažeidžia Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo įpareigojimą naudoti vėliavas tik tokiu būdu, kad nebūtų parodyta nepagarba šioms vėliavoms.

  Atkreipiame dėmesį, kad minėta direktyva reikalaujama, kad 12–16 m. vaikams būtų leidžiama parduoti tik labai mažos rizikos fejerverkų gaminius, tokius kaip rankose laikomas mažas bengališkąsias ugneles. Be to, valstybės narės gali padidinti amžiaus ribą, nuo kurios parduodami pirotechnikos gaminiai, arba dėl visuomenės saugumo, sveikatos ir saugos priežasčių apskritai uždrausti parduoti pavojingesnius pirotechnikos gaminius.

  Prašome Visuomenės informavimo įstatymo nustatyta tvarka per dvi savaites „Vakaro žiniose“ (1 ir 3 psl.) paskelbti paneigimą, kuriame būtų konkrečiai nurodyta, jog 2013 m. gruodžio 16 d. „Vakaro žiniose“ buvo paskelbta tikrovės neatitinkanti informacija dėl ES pirotechnikos gaminių direktyvos. Šiame paneigime taip pat prašome nurodyti, jog minėta direktyva reikalaujama, kad 12–16 m. vaikams būtų leidžiama parduoti tik labai mažos rizikos fejerverkų gaminius, tokius kaip rankose laikomas mažas bengališkąsias ugneles. Be to, valstybės narės gali padidinti amžiaus ribą, nuo kurios parduodami pirotechnikos gaminiai, arba dėl visuomenės saugumo, sveikatos ir saugos priežasčių apskritai uždrausti parduoti pavojingesnius pirotechnikos gaminius.

  Taip pat prašome Europos Sąjungos vėliavą naudoti Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymo nustatyta tvarka."

  Paskutinį kartą atnaujinta: 20/12/2013  |Į puslapio pradžią