Naršymo kelias

Europos Komisija sudarė partnerystės susitarimą su Lietuva dėl 2014–2020 m. Europos struktūrinių ir investicijų fondų
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/20

Šiandien priimtuose Europos Komisijos partnerystės susitarimuose su Lietuva, Latvija, ir Estija nustatoma Europos struktūrinių ir investicijų fondų optimalaus naudojimo strategija 2014 – 2020 m., teiksianti naudos šių šalių regionams ir žmonėms.

 

  Europos Komisija sudarė partnerystės susitarimą su Lietuva dėl 2014–2020 m. Europos struktūrinių ir investicijų fondų

  Lietuvai 2014–2020 m. vykdant sanglaudos politiką bus skirtas 6,82 mlrd. EUR finansavimas (dabartinėmis kainomis, įskaitant Europos teritorinio bendradarbiavimo finansavimą), 1,61 mlrd. EUR – kaimo plėtrai ir beveik 63 mln. EUR – jūrų sektoriaus plėtotei ir bendros žuvininkystės politikos įgyvendinimui finansuoti.

  ES lėšomis bus didinamas Baltijos valstybių ekonomikos našumas, skatinamos investicijos į inovacijas ir MTTP, prisidedama prie šiuolaikiškos, tvarios ir veiksmingos transporto sistemos kūrimo. Be to, prisidedama prie harmoningos teritorinės plėtros bei ekologiškos ir efektyvaus išteklių naudojimo ekonomikos, kokybiškų darbo vietų kūrimo ir kovos su socialine atskirtimi. Investicijos taip pat didins švietimo sistemų kokybę ir viešojo administravimo veiksmingumą.

  Europos struktūriniai ir investicijų fondai (ESIF) – tai:

  •  Europos regioninės plėtros fondas;

  •  Europos jūrų reikalų ir žuvininkystės fondas;

  •  Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai.

  Birželio 21 d. Taline vyksiančiame susitikime Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso partnerystės susitarimus su trimis Baltijos valstybėmis oficialiai įteiks šių šalių ministrams pirmininkams.

  Partnerystės susitarimus Komisijai jau yra pateikusios visos valstybės narės. Jie bus priimti pasibaigus konsultacijoms.

  Daugiau informacijos

  Europos Komisijos ir Lietuvos partnerystės susitarimas

  Lietuvos partnerystės susitarimo santrauka

  Sanglaudos politika ir Lietuva

  www.ec.europa.eu/esif

  Paskutinį kartą atnaujinta: 07/07/2014  |Į puslapio pradžią