Naršymo kelias

Europos Komisijos atstovybėje aptarti planuojami maisto saugos taisyklių pokyčiai
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/06/20

2013 m. birželio 19 d. daugiau nei trisdešimt asociacijų, verslo įmonių, bei valstybinių įstaigų atstovų dalyvavo Europos Komisijos atstovybės rengtoje diskusijoje, kurios metu buvo pristatyti ir aptarti Europos Komisijos siūlomi maisto saugos taisyklių pokyčiai.

  Renginio metu pranešimą skaitęs Europos Komisijos Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinio direktorato atstovas Ramūnas Freigofas pažymėjo, jog kiekvienam europiečiui šiandien viena svarbiausių temų yra maisto sauga. Keletas didelių skandalų, kilusių Europoje dėl maisto kokybės, tik patvirtina, kad būtina imtis pokyčių šioje srityje. Planuojamus pokyčius taip pat pristatė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai – Marius Masiulis ir Deividas Kliučinskas, bei Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovai – Gintaras Lapinskas, Eduardas Lemežis ir Sigita Juciuvienė.

  Planuojamais pakeitimais norima supaprastinti biurokratines procedūras ir palengvinti ūkininkų, selekcininkų, maisto gamintojų, perdirbėjų ir tiekėjų veiklos vykdymą. Taip pat siekiama sutelkti dėmesį į potencialius pavojus augalų ir gyvūnų sveikatai, jų prevencijai, numatyti priemones, kurių būtina imtis užkertant kelią ligų plitimui.

  Renginio metu susirinkusieji teiravosi kiek planuojamos naujovės kainuos verslo atstovams. Atsakydami pranešėjai ne kartą patikino, kad naujoji tvarka bus patraukli mažoms įmonėms, kurios nuo tam tikrų mokesčių bus atleistos arba jie bus kompensuojami. Taip pat pabrėžta, kad didesnė patikra ir viešumas atneš teigiamų rezultatų – didės gyventojų pasitikėjimas įmonėmis ir už kontrolę atsakingomis institucijomis.

   

  Related Information

  Aptariami planuojami maisto saugos taisyklių pokyčiai

  Aptariami planuojami maisto saugos taisyklių pokyčiai

  Paskutinį kartą atnaujinta: 20/06/2013  |Į puslapio pradžią