Naršymo kelias

Su Europos įgūdžių pasu palengvės įdarbinimas viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriuje
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/17

Šiandien Europos Komisija pristatė Europos viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus įgūdžių pasą: ši priemonė sukurta siekiant padėti Europos viešbučių ir viešojo maitinimo bei turizmo sektorių darbuotojams ir darbdaviams užmegzti ryšius.

  Su Europos įgūdžių pasu palengvės įdarbinimas viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriuje

  Darbuotojai ir darbdaviai naudoja įgūdžių pasą, kad nepaisydami kalbos barjerų galėtų palyginti viešbučių ir viešojo maitinimo įstaigų darbuotojų įgūdžius ir palengvinti jų įdarbinimą šiame sektoriuje. Europos įgūdžių pasas patalpintas Europos darbo mobilumo portale EURES ir pateikiamas visomis oficialiosiomis ES kalbomis. Ateityje bus sukurti ir kitų sektorių pasai.

  Europos įgūdžių pasas sukurtas Komisijos iniciatyva kartu su viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus darbuotojų ir darbdavių organizacijomis: Europos viešbučių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų konfederacija (HOTREC) ir Europos maisto, žemės ūkio ir turizmo sektorių profesinių sąjungų federacija (EFFAT).

  Europos įgūdžių pase darbuotojai gali lengvai prieinamu formatu užfiksuoti visus švietimu, profesiniu mokymu ir praktine darbo patirtimi įgytus įgūdžius ir gebėjimus. Pasas yra priedas prie tradicinio gyvenimo aprašymo (curriculum vitae), kuriuo pasinaudoję darbdaviai gali greitai įveikti kalbos barjerus ir rasti kvalifikuotų darbuotojų į turimas laisvas darbo vietas. Tad juo pasinaudojus galima geriau suderinti viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus darbo rinkos pasiūlą ir paklausą.

  Europos viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus įgūdžių pasas yra pirmasis iš didelio judumo Europos ekonomikos sektoriams skirtų pasų serijos. Komisija yra įsipareigojusi remti judumą Europos darbo rinkoje kaip vieną iš būdų didinti užimtumą ir toliau bendradarbiaus su savo partneriais, siekdama išplėsti šios priemonės, Europos įgūdžių paso, taikymą kituose didelio judumo Europos sektoriuose.

  Daugiau informacijos

  Vaizdo medžiaga apie Europos viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus įgūdžių pasą

  Mokomoji priemonė darbdaviams apie Europos viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus įgūdžių pasą

  Mokomoji priemonė darbo ieškotojams apie Europos viešbučių ir viešojo maitinimo sektoriaus įgūdžių pasą

  EURES

  Paskutinį kartą atnaujinta: 17/06/2014  |Į puslapio pradžią