Naršymo kelias

Vilniaus rotušėje EK pirmininko pavaduotoja V. Reding atsakė į Lietuvos žmonių klausimus
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/12/13

Koks galėtų būti Lietuvos vaidmuo Europos šeimoje? Kokia turėtų būti ES migracijos politika? Ar ateityje ES bus solidaresnė su savo Rytų kaimynais? –  šiuos ir daug kitų klausimų šiandien kėlė susirinkusieji į Europos Komisijos rengtą diskusiją su piliečiais.

  Vilniaus rotušėje EK pirmininko pavaduotoja V. Reding atsakė į Lietuvos žmonių klausimus

  Vilniaus rotušėje vykusioje diskusijoje kartu su už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Europos Komisijos (EK) pirmininko pavaduotoja Viviane Reding dalyvavo daugiau nei 200 aktyvių piliečių iš visos Lietuvos, tarp jų ir sveikinimo žodį taręs Vilniaus meras Artūras Zuokas, Seimo narys Linas Balsys ir kiti Lietuvos visuomenės veikėjai.

  Piliečiai galėjo ne tik užduoti klausimus, bet ir pasitelkus momentinio balsavimo sistemą išreikšti savo nuomonę svarbiausiomis diskusijos temomis apie Europos ateitį, piliečių teises ir ES atsaką į ekonomikos krizę. Į klausimą, ar sutinka, kad pasibaigus euro zonos krizei Europa bus stipresnė nei buvo iki jos, daugiau nei du trečdaliai dalyvavusių atsakė teigiamai. Pasak EK pirmininko pavaduotojos V. Reding, kai kurios svarbiausios reformos, tokios kaip būsima ES bankų sąjunga, tapo politiškai įmanomos tik sunkią ekonomikos krizę išgyvenusioje Europoje.

  Net 92 procentai šiandien vykusios diskusijos dalyvių manė, kad ES politikai turėtų daugiau bendrauti su piliečiais, tačiau susirinkusieji buvo nusiteikę prieš tiesioginius EK pirmininko rinkimus ( 55,5 proc. – prieš, 44,5  proc. – už). V. Reding teigė, kad visgi daugelis ES piliečių, o taip pat ji pati, yra už tai, kad EK pirmininkas būtų renkamas tiesiogiai, nes tai leistų piliečiams europinę politiką susieti su konkrečiu asmeniu ir priartintų ją prie žmonių.

  Į klausimą, kaip mažai valstybei, tokiai kaip Lietuva, nebūti užgožtai ir išlaikyti savo balsą Europoje, EK pirmininko pavaduotoja turėjo labai aiškų atsakymą – išsirinkti itin kompetentingus atstovus į Europos Parlamentą, kurie gavę kolegų pripažinimą, sėkmingai dirbdami savo EP frakcijose keltų ir Lietuvai svarbius klausimus.

  „Jei maža šalis nori būti stipri, ji turi turėti tvirtą poziciją stiprioje Europos Sąjungoje. Aš esu už federalizmą Europoje,“ – kalbėjo V. Reding. Jai iš esmės pritarė didžioji dalis auditorijos: 72 procentai balsavimu pasisakė už glaudesnę politinę sąjungą Europoje. Visgi diskusijos metu EK pirmininko pavaduotoja net keletą kartų pabrėžė subsidiarumo principo svarbą, sakydama, kad tokių sričių, kaip šeimos teisė arba atominė energetika, klausimai yra sprendžiami išskirtinai nacionaliniu, o ne ES lygiu.

  Apie piliečių diskusiją 

  Šiandien Vilniuje vykusi diskusija – Europos Komisijos rengtas dialogo su piliečiais susitikimas. Iki šiol visoje Europos Sąjungoje surengta 40 piliečių dialogų, kuriuose dalyvavo Europos Komisijos nariai. Iš viso suplanuota daugiau nei 50 tokių susitikimų, kuriuose piliečiai su Europos bei savo šalies politikais diskutuoja apie Europos ateities perspektyvas ir kitus jiems aktualius klausimus. Visas diskusijas galima stebėti adresu http://ec.europa.eu/debate-future-europe.

  Europos Komisija paskelbė 2013-uosius Europos piliečių metais. Rengiami piliečių dialogai – vienas svarbiausių šių metų teminių uždavinių. Diskusijose išsakytos piliečių mintys padės Europos Komisijai rengti būsimos ES reformos planus. Vienas svarbiausių diskusijų siekių – paruošti dirvą 2014 m. gegužę vyksiantiems Europos Parlamento rinkimams.

  Daugiau informacijos

  Diskusijos vaizdo įrašas

  Foto iš diskusijos

  Diskusijos su piliečiais apie Europos ateitį

  Europos piliečių metai

     

  Related Information

  EK pirmininko pavaduotoja V.Reding ir Vilniaus meras A.Zuokas

  EK pirmininko pavaduotoja V.Reding ir Vilniaus meras A.Zuokas

  EK pirmininko pavaduotoja V.Reding

  EK pirmininko pavaduotoja V.Reding

  Paskutinį kartą atnaujinta: 27/01/2014  |Į puslapio pradžią