Naršymo kelias

Sustiprinamos vartotojų teisės perkant parduotuvėje ar internetu Europoje
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/13

Gera žinia daugiau kaip 507 mln. Europos vartotojų: šiandien pradedantys galioti nauji ES teisės aktai suteiks jiems daugiau teisių visoje Europos Sąjungoje.

  Sustiprinamos vartotojų teisės perkant parduotuvėje ar internetu Europoje

  Nauja, ką tik įsigaliojusia ES Vartotojų teisių direktyva sustiprinamos vartotojų teises, jiems ką nors perkant Europoje – parduotuvėje ar internetu. Naujosios taisyklės bus naudingos ir įmonėms, nes jomis visoms joms sukuriamos vienodos sąlygos ir prekiautojams nebebus taip brangu siūlyti savo produktus ir paslaugas vartotojams kitose šalyse.

  Pavyzdžiui, naujosiomis taisyklėmis užtikrinama, kad visoje ES vartotojai gali persigalvoti ir atsisakyti pirkimo internetu arba ne prekybai skirtose patalpose (kai pardavėjas apsilanko vartotojo namuose) per 14 dienų, o ne per mažiausiai 7 dienas, kaip reikalauta anksčiau. Naujosiomis taisyklėmis draudžiami papildomi mokesčiai už naudojimąsi kredito kortelėmis ir specialiosiomis telefono linijomis, taip pat panaikinami iš anksto pažymėti langeliai interneto svetainėse, kuriais numatomi papildomi mokėjimai (pvz., perkant lėktuvo bilietus internetu).Siekdama užtikrinti, kad naujosios taisyklės būtų vienodai taikomos visoje ES ir būtų naudingos vartotojams visose valstybėse narėse, Europos Komisija skelbia nacionalinėms institucijoms skirtą rekomendacinį dokumentą , kuriame pateikiamas ir pasirenkamasis vartotojams būtinos informacijos, pateikiamos prie skaitmeninių produktų, modelis.

  Naujoje Vartotojų teisių direktyvoje derinamos kai kurių svarbių sričių nacionalinės vartotojų apsaugos taisyklės: pavyzdžiui, dėl vartotojams reikalingos informacijos prieš jiems perkant prekes ir paslaugas, ir dėl jų teisės apsigalvoti perkant internetu. Geriau suderinus šias taisykles, vartotojai gali pirkdami visoje ES naudotis vienodomis teisėmis. Be to, tokiu būdu supaprastinamos ir padaromos lengviau numatomomis taisyklės prekiautojams, kurie dabar turės daugiau paskatų plėsti savo veiklą užsienyje.

  Pagal naująsias ES taisykles (žr. informacinį biuletenį apie naująsias taisykles) ES vartotojai nuo šiol gali pasikliauti, kad bus (daugiau informacijos rasite priede):

  • užtikrinamos skaidresnės kainos,
  • panaikinami papildomi mokesčiai už naudojimąsi kredito kortelėmis ir specialiosiomis telefono linijomis,
  • draudžiama iš anksto pažymėti langelius internete, pavyzdžiui, perkant lėktuvo bilietus,
  • nuo 7 dienų iki 14 dienų pratęsiamas visoje ES vienodas apsigalvojimo laikotarpis,
  • suteikiama daugiau teisių susigrąžinti pinigus per 14 dienų nuo dienos, kai vartotojas atšaukė pirkimą,
  • taikomos interneto spąstus draudžiančios taisyklės, pavyzdžiui, kai tam tikri pasiūlymai (pavyzdžiui, horoskopai ar kulinariniai receptai) reklamuojami kaip nemokami, tačiau iš tikrųjų už juos reikia susimokėti,
  • užtikrinama geresnė skaitmeninio turinio, ypač informacijos apie programinę ir kompiuterinę produktų įrangą, apsauga.

  Daugiau informacijos

  Europos Komisija, Vartotojų teisių direktyva

  Paskutinį kartą atnaujinta: 16/06/2014  |Į puslapio pradžią