Naršymo kelias

Nuo 2015 m. automobiliuose taps privaloma pagalbos iškvietos sistema („eCall“), automatiškai suveikianti patekus į avariją
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/06/13

Didelės avarijos atveju eCall sistema automatiškai skambina Europos bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Ji praneša pagalbos tarnyboms transporto priemonės vietą net jei vairuotojas yra netekęs sąmonės arba pats negali paskambinti. Prognozuojama, kad tokia sistema per metus galėtų išgelbėti iki 2 500 gyvybių (MEMO/13/547).

  Nuo 2015 m. automobiliuose taps privaloma pagalbos iškvietos sistema („eCall“), automatiškai suveikianti patekus į avariją

  Siekdama visoje ES švelninti didelių avarijų keliuose pasekmes, šiandien Komisija priėmė du pasiūlymus siekdama užtikrinti kad iki 2015 m. automobiliuose būtų įdiegta automatinė skambinimo pagalbos tarnyboms funkcija patekus į didelę avariją. Šie teisės aktų projektai užtikrins, kad nuo 2015 m. spalio mėn. visų naujų modelių keleiviniuose automobiliuose ir lengvosiose transporto priemonėse būtų įdiegta sistema „112 eCall“ ir kad būtų sukurta reikiama infrastruktūra, leidžianti tinkamai priimti ir tvarkyti pagalbos iškvietas bendrosios pagalbos skambučių centruose ir užtikrinanti paslaugos „eCall“ teikimo suderinamumą, sąveikumą ir tęstinumą.

  Sistemos „eCall“ nauda

  Per sistemą „eCall“ gauti duomenys leis skubios pagalbos tarnyboms greičiau suteikti pagalbą transporto priemonių vairuotojams ir keleiviams. Taip bus išgelbėta daugiau gyvybių ir greičiau pradėtas gydymas susižalojus. Prognozuojama, kad sistema „eCall“ leis 40 % sutrumpinti reagavimo į nelaimę laiką miesto vietovėse ir 50 % – kaimo vietovėse, ir per metus bus išgelbėta iki 2 500 gyvybių.

  Sistema „eCall“ bus naudinga ne tik kelių eismo saugai – ji leis gerokai sumažinti po eismo įvykių susidarančias spūstis ir antrinių eismo įvykių skaičių, kurie kyla dėl neapsaugotų eismo įvykių vietų. Pramonė irgi turės naudos: yra daug bendrovių, kurios susijusios su įvairių sistemai „eCall“ reikalingų technologijų bei komponentų tiekimu ir paslaugų teikimu, įskaitant transporto priemonėse montuojamas sistemas, belaidį duomenų perdavimą ir bendrųjų pagalbos centrų sistemas. Be to, transporto priemonėse montuoti skirta „eCall“ įranga galėtų būti naudojama teikiant papildomą pridėtinę vertę sukuriančias paslaugas (kaip antai vogtų automobilių atsekimas).

  Kaip veikia pagalbos iškvieta

  Sistema „eCall“ aktyvuojama automatiškai, kai tik automobilyje įrengti jutikliai nustato, kad įvyko didelė avarija. Įsijungusi sistema surenka Europos pagalbos numerį 112, užmezga telefono ryšį su atitinkamu pagalbos skambučių centru ir nusiunčia detales apie avariją gelbėjimo tarnyboms, nurodydama avarijos laiką, tikslią transporto priemonės vietą ir judėjimo kryptį (tai itin svarbu greitkeliuose ir tuneliuose). Sistemą „eCall“ galima aktyvuoti ir rankiniu būdu, paspaudus automobilyje esantį mygtuką; tai gali padaryti, pavyzdžiui, didelę avariją pamatęs asmuo.

  Tolesni veiksmai

  Tarybai ir Parlamentui patvirtinus šiandienos pasiūlymus Komisija sieks, kad iki 2015 m. visoje ES (taip pat Islandijoje, Norvegijoje ir Šveicarijoje) pradėtų visapusiškai veikti sistema „eCall“.

  Reglamento dėl tipo patvirtinimo reikalavimų dėl „eCall“ sistemos įdiegimo pasiūlymas

  Sprendimo dėl ES mastu veikiančios sąveikiosios sistemos „eCall“ įdiegimo pasiūlymas

  Daugiau informacijos apie „eCall“

  Related Information

  Ecall

  Ecall

  Ecall

  Ecall

  Paskutinį kartą atnaujinta: 13/06/2013  |Į puslapio pradžią