Naršymo kelias

Vasario 15 d. vyksiančiame ES švietimo ministrų tarybos posėdyje didžiausias dėmesys – jaunimo nedarbo ir įgūdžių klausimams
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/02/13

Vasario 15 d. Briuselyje vyksiančiame ES švietimo, kultūros, daugiakalbystės ir jaunimo ministrų tarybos posėdyje didžiausias dėmesys bus skiriamas kovai su jaunimo nedarbui (šiuo metu darbo neturi 24 % ES jaunimo). Už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou pabrėš būtinybę modernizuoti švietimo ir ugdymo sistemas, kad jaunimas įgytų darbo rinkai reikalingų įgūdžių. Tikimasi, kad švietimo ministrai priims išvadas dėl investicijų į švietimą ir ugdymą, atsižvelgdami į Europos Komisijos priimtą metinę augimo apžvalgą ir strategiją „Švietimo persvarstymas“. Europos Sąjungai pirmininkaujanti Airija pristatys derybų dėl „Erasmus visiems“ – naujosios švietimo, ugdymo, jaunimo ir sporto programos, kuri bus pradėta įgyvendinti 2014 m., – padėtį.

    Europos Komisija pristatys gamybinės praktikos strategiją konkurse „WorldSkills“ Leipcige liepos mėn. Šiais metais bus parengtos verslumo skatinimo universitetuose gairės. Ši savęs vertinimo priemonė aukštojo mokslo institucijoms padės kurti verslumo „ekosistemas“ ir diegti inovacijas. Siekiama ateityje šią priemonę išplėsti ir pritaikyti mokyklų bei profesinio rengimo įstaigų poreikiams.

    Nemažos pažangos pasiekta įgyvendinant švietimo atvėrimo iniciatyvą. Tai bendra EK narės A. Vassiliou ir už skaitmeninę darbotvarkę atsakingos EK narės Neelie Kroes kuruojama iniciatyva, kuria siekiama, kad švietimas taptų prieinamesnis technologijų dėka, t. y. kad švietimo srityje būtų plačiau naudojamos informacinės ir ryšio technologijos ir kad būtų lengviau prieinami aukštos kokybės švietimo ištekliai.

     

    Visas pranešimas (anglų kalba): http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-91_en.htm

    Paskutinį kartą atnaujinta: 13/02/2013  |Į puslapio pradžią