Naršymo kelias

Per pasaulio futbolo čempionatą ES pradeda kovos su seksualiniu nepilnamečių išnaudojimu kampaniją
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2014/06/12

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barrosas paskelbė pradedąs naują kampaniją, kurios tikslas – per pasaulio futbolo čempionatą Brazilijoje didinti informuotumą apie nepilnamečių seksualinį išnaudojimą.

  Kampaniją „Nenusigręžk“ (portugalų kalba „Não Desvie o Olhar“) remia tokie garsūs Brazilijos futbolininkai kaip Kaká ir Juninho Pernambucano; jos tikslas – gerinti Brazilijos piliečių ir užsieniečių, atvyksiančių į 2014 m. pasaulio futbolo čempionatą, suvokimą, kad seksualinis išnaudojimas yra nusikaltimas.

  Vykdant projektą kiekviename mieste, kuriame vyks pasaulio čempionato rungtynės, bus rengiami mokymo seminarai viešojo sektoriaus administratoriams, organizuojamos diskusijos šia tema, didinama parama kovai su seksualiniu išnaudojimu, o nukentėjusieji informuojami apie savo teises. Be to, bus plačiai reklamuojama pagalbos linija „Skambink 100“, kad bet kuris nepilnamečių seksualinio išnaudojimo liudininku tapęs asmuo galėtų pranešti apie šį nusikaltimą.

  Už vystymąsi atsakingas Komisijos narys Andris Piebalgas sakė: „Brazilijos vystymosi istorija nepaprasta: per 10 metų iš skurdo išbrido apie 40 mln. žmonių.  Tačiau tam tikruose visuomenės sluoksniuose mums įprastų žmogaus teisių vis dar nesilaikoma. Siekdama išspręsti šią problemą, ES dvylikoje pasaulio futbolo čempionatą rengiančių miestų vykdo svarbius projektus, pvz., remia Rio lūšnynuose gyvenančių jaunuolių teises, informuoja Kujabos vietinių bendruomenes apie jų teises arba gina skurdžiausius San Paulo darbininkus.“

  ES delegacijos Brazilijoje organizuojama tarptautinė kampanija „Nenusigręžk“ yra vykdoma daugiau kaip penkiolikoje šalių bendradarbiaujant su ECPAT (Kovos su vaikų prostitucija, vaikų pornografija ir prekyba seksualiniais tikslais) tinklu. Kampaniją globoja 12 pasaulio futbolo čempionato rungtynes rengiančių miestų merai, siekiantys toliau gerinti vaikų ir paauglių apsaugą per 2014 m. pasaulio futbolo čempionatą ir kitus svarbius renginius, pvz., 2016 m. olimpines žaidynes, kurios taip pat vyks Brazilijoje.

  Žmogaus teisės yra viena pagrindinių ES veiklos Brazilijoje sričių. Svarbūs šios srities projektai ES vykdyti dvylikoje pasaulio futbolo čempionatą rengiančių miestų. 2007–2013 m. Europos Komisija Brazilijai skyrė 61 mln. EUR ES ir Brazilijos santykiams (pvz., prekybos, žmogaus teisių, ekonominio ir socialinio vystymosi ir aplinkos srities) plėtoti. 2014–2020 m. Europos Komisija Brazilijai skirs 7,5 mln. EUR ES ir Brazilijos santykiams plėtoti (aukštojo mokslo ir Erasmus Mundus bei sektorių dialogo projektui, į kurį, be kita ko, įtraukti tokie klausimai, kaip žmogaus teisės, aplinka, mokslas ir technologijos).

  Daugiau informacijos

  Vykdant pasaulio futbolo čempionato kampaniją kiekvienam rungtynes rengiančiam miestui bus parengtos informacijos apie pagrindinius ES žmogaus teisių apsaugos srities projektus suvestinės.

  Nuoroda į informacijos suvestines

  5 vaizdo įrašai, sukurti remiantis miestuose, kuriuose vyks finalas, rungtynės dėl trečiosios vietos, pusfinaliai ir ketvirtfinaliai, vykdomais projektais

  Related Information

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Kampanija „Nenusigręžk“

  Paskutinį kartą atnaujinta: 12/06/2014  |Į puslapio pradžią