Naršymo kelias

Komisija rekomenduoja politinėms partijoms siūlyti kandidatą į Europos Komisijos pirmininkus
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/03/12

Pagal šiandien Europos Komisijos priimtą rekomendaciją per kitus Europos Parlamento rinkimus politinės partijos turėtų siūlyti kandidatą į Europos Komisijos pirmininkus ir nurodyti, kurios Europos politinės partijos pažiūroms pritaria. Pasiūlymais siekiama geriau informuoti rinkėjus kitų metų Europos Parlamento rinkimų klausimais, paskatinti Europos masto diskusijas ir galiausiai padidinti rinkėjų aktyvumą. Komisija taip pat ragina valstybes nares susitarti dėl vienos bendros balsavimo dienos (paprastai balsuota keturias dienas).

  „Nedalyvaujant europiečiams, Europos kurti neįmanoma. Svarbu, kad piliečiai galėtų išreikšti nuomonę dėl Europos Sąjungos pokyčių ir ateities, – sakė už teisingumą, pagrindines teises ir pilietybę atsakinga Europos Komisijos narė ir pirmininko pavaduotoja Viviane Reding. – Šiandien priimtos praktinės rekomendacijos padės žmonėms išreikšti nuomonę Europos demokratijos klausimais ir užtikrinti, kad kitų metų Europos Parlamento rinkimai taptų tikromis diskusijomis dėl Europos ateities.“

  Šiandien priimta rekomendacija grindžiama nauja (šiandien paskelbta) „Eurobarometro“ apklausa, kuri parodė, kad 84 proc. žmonių mano, kad rinkėjų aktyvumas per Europos Parlamento rinkimus padidėtų, jeigu jie turėtų daugiau informacijos apie ES poveikį jų kasdieniam gyvenimui (žr. priedą), Parlamento partijų programas ir pačius rinkimus. 73 proc. respondentų mano, kad žmones balsuoti paskatintų informacija apie kandidatų pritarimą Europos politinių partijų pažiūroms, o 62 proc. mano, kad aktyvumas padidėtų, jeigu partijos siūlytų kandidatus į Komisijos pirmininkus ir būtų nustatyta viena balsavimo diena.

  2013 m. yra Europos piliečių metai, kuriais piliečiai turi galimybę išreikšti nuomonę. Artėjant 2014 m. Europos Parlamento rinkimams Komisija teikia rekomendacijas, kaip stiprinti piliečių ir ES ryšius:

  • prieš rinkimus ir per juos nacionalinės politinės partijos turėtų aiškiai nurodyti, kurios Europos politinės partijos pažiūroms pritaria;
  • valstybės narės turėtų susitarti dėl bendros Europos Parlamento rinkimų dienos;
  • politinės partijos turėtų pranešti, kurį kandidatą į Europos Komisijos pirmininkus remia;
  • kampanijos metu nacionalinės partijos turėtų informuoti rinkėjus apie savo kandidatą į Komisijos pirmininkus.

  Per „Eurobarometro“ tyrimą dėl ES piliečių rinkimų teisių taip pat nustatyta, kad dauguma žmonių žino, kad ES piliečiai turi teisę balsuoti Europos Parlamento rinkimuose (72 proc. respondentų, palyginti su 54 proc. 2007 m.) ir vietos rinkimuose (66 proc.) savo gyvenamojoje šalyje.

  Paskutinį kartą atnaujinta: 13/03/2013  |Į puslapio pradžią