Naršymo kelias

Europos sveikatos draudimo kortelę turi du penktadaliai europiečių
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2013/07/11 12:32:24

Naujausiais duomenimis daugiau negu 190 mln. žmonių turi skubią medicininę pagalbą užtikrinančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ir dėl to gali be rūpesčių atostogauti visose Europos Sąjungos šalyse, Šveicarijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Islandijoje. ESDK kortelę turinčių asmenų nuolat daugėja. 2012 m., lyginant su praėjusiais, jos turėtojų buvo 15 mln. daugiau.

  ESDK patvirtinama, kad jos savininkas turi teisę gauti skubią priimančiosios šalies sveikatos priežiūros sistemos teikiamą medicinos pagalbą tokiomis pat sąlygomis ir tokiais pat įkainiais, kokiais ją gauna tos šalies piliečiai. Kortelę nemokamai išduoda asmens buveinės šalies nacionalinio sveikatos draudimo įmonė. ESDK negalima naudoti mokant už planinį gydymą kitoje šalyje.

  Ligoninės, teikiančios visuomenės sveikatos paslaugas, privalo pripažinti ESDK. Beveik visais atvejais pacientai, pateikę ESDK, be jokių kliūčių gauna būtinas paslaugas ir jų išlaidos padengiamos. Jeigu atsisakoma priimti ESDK, pacientas turėtų kreiptis į atitinkamą šalies, kurioje tuo metu yra, sveikatos instituciją. Skubios pagalbos telefonų numerius nesunku gauti, naudojant ESDK taikomąją programą išmaniesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams (žr. toliau). Jei kortelę priimti vis tiek atsisakoma, pacientas turėtų kreiptis pagalbos į savo šalies sveikatos institucijas. Jei problemos vis tiek nepavyktų išspręsti, reikėtų kreiptis į Europos Komisiją. Komisija gali išnagrinėti skundą ir iškelti klausimą atitinkamos šalies valdžios institucijoms; neseniai taip įvyko Ispanijoje. Bet kuriai valstybei narei, netaikančiai ES teisės nuostatų dėl ESDK naudojimo, bus pradėta pažeidimo nagrinėjimo procedūra.

  Atsisiųskite taikomąją programą!

  ESDK taikomojoje programoje pateikiama informacija apie kortelę, skubios pagalbos telefonų numeriai, nurodomos kompensuotinos paslaugos, išlaidos ir kur reikėtų kreiptis dėl išlaidų padengimo ar praradus kortelę. Taikomoji programa gali būti naudojama 27 ES valstybėse narėse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje. Ji veikia 24 kalbomis; galima nesunkiai pereiti prie kitos kalbos. Netrukus taikomoji programa bus atnaujinta, atsižvelgiant į Kroatijos įstojimą į ES.

  Taikomoji programa negali būti naudojama vietoje ESDK.

  Daugiau informacijos

  Europos sveikatos draudimo kortelė

  Reklaminis video klipas

  Paskutinį kartą atnaujinta: 11/07/2013  |Į puslapio pradžią