Naršymo kelias

Birželio 7 d. Vilniuje vyks trečioji Lietuvių terminologijos forumo konferencija
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/06/05

2013 m. birželio 7 d. Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime, vyks trečioji Europos Sąjungos ir Lietuvos institucijų ir įstaigų terminologijos forumo (LTF) konferencija. Konferenciją organizuoja Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato Lietuvių kalbos departamentas kartu su Valstybine lietuvių kalbos komisija, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija ir ES Tarybos generalinio sekretoriato Vertimo raštu direktorato Lietuvių kalbos skyriumi.

    Forumas įsteigtas 2011 m. birželio 3 d. Vilniuje vykusioje konferencijoje. Jo tikslas – padėti derinti ES ir LR teisės aktų lietuvių kalbos terminiją, suteikti terminologams, vertėjams ir ekspertams geresnę galimybę bendradarbiauti. LTF dalyviai – ES institucijų ir įstaigų vertimo raštu padalinių atstovai ir Lietuvos institucijų bei įstaigų ekspertai, taip pat akademinio pasaulio atstovai.

    Rytinėje konferencijos dalyje ES institucijų atstovai pasidalys vertimo ir terminologinio darbo gerąja patirtimi, bus nagrinėjami tautinis ir tarptautinis lietuvių terminologijos metmenys, aptariami einamieji LTF reikalai. Po pietų konferencijos dalyviai dirbs pasidaliję į keturias diskusijų grupes, kuriose nagrinės šias temas: aplinkos, energetikos ir transporto terminijos problemos; finansų ir bankų reikalų terminijos problemos; terminologijos ir kalbos technologijos; terminų derinimo ir sprendimų dėl terminų priėmimo būdai.

    Daugiau informacijos apie LTF ir konferenciją galima rasti LTF interneto svetainėje.

    Konferencija bus transliuojama Seimo interneto puslapyje http://www3.lrs.lt/pls/inter/w2008_home.dabarseime.

    Paskutinį kartą atnaujinta: 05/06/2013  |Į puslapio pradžią