Navigation path

Atvirų durų dienos. Europos regionai ir miestai ruošiasi 2020 m. ir investuoja į augimą
E-mail this pageE-mail this pagePrintPrint
2013/10/04

Daugiau nei 5 500 atstovų iš visos Europos regionų ir miestų aptars, kaip, jų manymu, kitos kartos investicijos pagal ES regioninę politiką gali padėti grąžinti Europą į augimo, darbo vietų kūrimo ir konkurencingumo didinimo kelią.

  Spalio 7–10 d. Briuselyje vienuoliktą kartą vyks kasmetinės atvirų durų dienos „Europos regionų ir miestų savaitė“. Keturių dienų renginys yra didžiausias tokio pobūdžio. Jame dalyvaus ir pagrindinius šiandienos ES regioninės politikos klausimus aptars politikos kūrėjai, politikai ir ekspertai. Šis renginys vyksta tuo pačiu metu, kai baigiamos rengti pagrindinės politikos reformos ir 2014–2020 m. programų planavimas pasiekė lemiamą etapą. Renginio organizatoriai – už regioninę politiką atsakingas ES Komisijos narys Johannesas Hahnas ir Regionų komiteto Pirmininkas Ramónas Luisas Valcárcelis. Renginį pradės Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso. Per atidarymą vyks vieša diskusija apie svarbų ES regioninės politikos vaidmenį skatinant Europos atsigavimą ir augimą.

  Šiais metais atvirų durų dienų šūkis – „Europos regionai ir miestai ruošiasi 2020 m.“ Vyks maždaug 100 praktinių seminarų tokiomis temomis:

  • Pokyčių valdymas 2014–2020 m. Naujoviški būdai, kaip įgyvendinti būsimus investicijų prioritetus (pvz., teritorines investicijas, bendrus veiksmų planus, valdymo klausimus, finansines priemones ir kt.).

  • Sąveika ir bendradarbiavimas. Įvairių ES, nacionalinių ir regioninių politikos sričių sąveika ir bendradarbiavimas ir skirtingų finansavimo šaltinių derinimas. Bus nagrinėjami įvairūs bendradarbiavimo būdai, kaip antai, makroregioninės strategijos, arba nacionalinis, regioninis ir miesto administracijų bei ekspertų institucijų bendradarbiavimas.

  • Uždaviniai ir sprendimai. Vertinami bendri Europos regionų ir miestų teritorijoms kylantys uždaviniai ir siūlomi praktiniai sprendimai, pvz., dėl MVĮ galimybių gauti kreditą ir veikti pasaulinėse rinkose, jaunimo nedarbo, demografinių sunkumų, atliekų, vandens ir gamtinių pavojų rizikos valdymo, spūsčių, taršos arba didelio energijos suvartojimo.

  Svarbiausi renginiai

  Spalio 7 d. 13.30 val. Regionų komitete Pirmininkas R. L. Valcárcelis ir Komisijos narys J. Hahnas ves viešas apskritojo stalo diskusijas.

  Visos dienos praktiniame seminare pastate „Charlemagne“ Briuselyje bus pristatomi 19 finalistų, besirungiančių keturiose kategorijose dėl 2014 m. „RegioStars“ apdovanojimų.

  Pranešimas „Europos miestų gyvenimo kokybė“. Bus pristatyti pagrindiniai 41 000 piliečių iš 79 miestų apklausos rezultatai, parodantys nuomonę apie gyvenimą mieste. Renginys vyks antradienį spalio 8 d. 16.30–17.15 val. pastate „Berlaymont“, salėje „Schuman“.

  Antradienį spalio 8 d. 17.00 val. „Place Jean Rey“ Briuselyje Komisijos narys J. Hahnas ir sostinės Briuselio regiono Ministras Pirmininkas Rudis Vervoortas atidarys lauko parodą „100 EUrban solutions“. Taip pat spalio 8 d. vyks įvairūs ryšių plėtojimo renginiai kitose 12 vietų, esančių parodos take.

  Trečiadienį spalio 9 d. 11.15 val. pastate „Charlemagne“ Komisijos narys J. Hahnas įteiks prizus 2014 m. nuotraukų konkurso „Europa mano regione“ nugalėtojams iš Graikijos, Vengrijos ir Maltos.

  Šių metų atvirų durų dienų naujovė – „Master Class“ , kurioje dalyvaus 77 atrinkti doktorantūros studijų studentai ir pradedantieji mokslo darbuotojai regionų ir miestų politikos srityje.

  Be šių seminarų Briuselyje iki 2013 m. gruodžio mėn. bus surengta daugiau nei 300 renginių tema “Europa mano regione ir mieste“.

  Daugiau informacijos

  http://www.opendays.europa.eu/

  @EU_Regional / @EU_CoR / @JHahnEU: #euopendays – Visos nuotraukos svetainėje Flickr

  Regionai partneriai pagal šalį

  Last update: 08/10/2013  |Top