Naršymo kelias

Vilniaus policijos klubo jaunimas tarp geriausių Europos kovotojų su narkotikų vartojimu
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/07/04

Europos Komisijos teisingumo direktorato internetinėje svetainėje paskelbti 10-ies projekto „Europos veiksmų narkotikų srityje planas“ (EAD - European Action on Drugs) dalyvių iš įvairių ES šalių pasakojimai apie vykdomą prevencinę veiklą.

  Projekte, kurio pradžia buvo pasklebta 2009 metų birželio 26 dieną, 1300 dalyvių iš 27 ES šalių pasidalino idėjomis bei patirtimi, kaip įvairiais būdais galima kovoti su žalingais įpročiais bei narkotikų problema ir bendromis pastangomis įveikti pražūtingą priklausomybę.

  Tarp dešimties dalyvių, kurių pasakojimai publikuojami EK Teisingumo direktorato internetinėje svetainėje, pateko ir Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui.

  Prieš aštuonerius metus Vilniaus miesto savivaldybėje įsteigtas pirmas Lietuvoje policijos klubas vaikams ir jaunimui vykdo visuomenei labai naudingą darbą – ankstyvąją nusikaltimų prevenciją. Klube po pamokų susirinkę vaikai iš probleminių šeimų gali užsiimti įvairia veikla: padedami pedagogų gamina valgį, ruošia pamokas, žaidžia, lanko būrelius, konsultuojasi su psichologe ir kitais specialistais. Klube sukurta saugi ir jauki aplinka, bet čia privalu laikytis griežtų taisyklių. Klubas aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir ne kartą pelnė pripažinimą.

  Ilgametės buvusios klubo darbuotojos Tatjanos Černiavskienės iniciatyva Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui pasidalijo savo prevencinės veiklos patirtimi su kitais EK projekto „Europos veiksmų narkotikų srityje planas“ (EAD) dalyviais. Ponia Tatjana skaitė pranešimą EAD dalyvių konferencijoje Varšuvoje. Šiuo metu Tatjana Černiavskienė tęsia veiklą Grigiškių Atviro jaunimo centre.

  Čia galite susipažinti su visomis 10 istorijų: http://ec.europa.eu/justice/anti-drugs/ead/stories/index_en.htm

  Italija: kampanija "Pause drugs", daina "Free to live",

  Prancūzija: "Addicts no longer have to die from this disease" (asociacija AFDER),

  Vokietija: "Bunt statt blau - Art against Binge drinking", Ralf Kremer,

  Jungtinė Karalystė: "Mum. Can you lend me twenty quid? What drugs did to my family", Elizabeth Burton-Phillips,

  Graikija: "Information is the key to raising awareness on drugs", Iraklis Lamparidou,

  Švedija: "Gender-specific drug prevention is an investment for life", WOCAD,

  Slovėnija: "Preventing addiction", Mirna Pec pradinė mokykla,

  Lietuva: "Policininkas - draugas, o ne priešas ", Vilniaus policijos klubas vaikams ir jaunimui,

  Lenkija: "NIEbraNIE - Drug Free", asociacija "The Chance“,

  Belgija: "Tackling drugs (and driving)", asociacija „Responsible Young Drivers“ (RYD), Belgium.


  Europos Komisija sveikina visus akcijos dalyvius ir kviečia pasižiūrėti informacinį vaizdo klipą apie akciją „Europos veiksmų narkotikų srityje planas“ adresu http://www.youtube.com/watch?v=ZzXX0J7rSlQ

  Paskutinį kartą atnaujinta: 04/07/2013  |Į puslapio pradžią