Naršymo kelias

Iniciatyva „eTwinning Plus“. Išplečiamas virtualiųjų klasių tinklas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/03/05

Prie Europos Komisijos tinklo „eTwinning“, kuriam šiuo metu priklauso 100 000 internetu bendraujančių mokyklų 33 Europos šalyse, nuo šiol galės prisijungti ir Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos bei Ukrainos mokyklos. Iniciatyva „eTwinning Plus“ šių šalių mokiniams ir mokytojams atvers duris į virtualiąsias klases, kuriose jie galės sužinoti daugiau apie kitų šalių mokinius ir mokytojus bei dalyvauti sąveikiuosiuose projektuose, skirtuose mokytis, pavyzdžiui, kalbų ar matematikos. Be to, tai puiki galimybė jaunuoliams atrasti naujas kultūras ir tradicijas ir drauge suvokti europiečių bendrystę.

  „Iniciatyva „eTwinning“ – puikus švietimo projektas, turintis didžiulio potencialo šalinti kliūtis. Mokyklų užmegzti ryšiai teikia didžiulės naudos visiems tinklo dalyviams. Ši iniciatyva suteikia galimybę įgyvendinti kūrybiškus kultūrų pažinimo projektus ir drauge gerinti mokinių gebėjimus naudotis IRT. „eTwinning Plus“ – naujas šio tinklo gyvavimo etapas“, – kalbėjo už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou.

  „eTwinning Plus“ – bandomasis projektas, vykdomas pagal ES kaimynystės politikos Rytų partnerystės žmonių tarpusavio ryšių platformą. Jo tikslas – skatinti dialogą su rytiniais ES partneriais. Komisija ketina palaipsniui išplėsti iniciatyvą ir į pietines kaimynines šalis, pradedant Tunisu. Iš pradžių „eTwinning Plus“ platformoje bus bendraujama anglų ir rusų kalbomis. Kiek vėliau bus pradėtos vartoti ir prancūzų bei arabų kalbos. Tai bus ne tik susitikimų vieta, kurioje mokiniai ir mokytojai galės dalytis idėjomis, bet ir platforma, kurioje mokyklos galės ieškoti partnerių bendriems projektams įgyvendinti.

  Už plėtrą ir kaimynystės politiką atsakingas Komisijos narys Štefan Füle sakė: „Aktyvesnis ES dalyvavimas švietimo, aukštojo mokslo ir profesinio mokymo srityse padės šalims partnerėms ir visų pirma tų šalių jaunuoliams geriau pasirengti spręsti jų regione kylančius ekonominius ir socialinius uždavinius.“

  Siekiant sutvirtinti tinklą, visose dalyvaujančiose šalyse buvo įsteigtos partnerių rėmimo agentūros. Jos rems „eTwinning Plus“ nacionaliniu lygmeniu, užtikrins, kad jo veikla atitiktų mokyklų reikmes ir rengs mokytojų švietimo užsiėmimus. Be to, šios agentūros atrinks mokyklas pagal jų turimą kompiuterių įrangą ir kalbų mokėjimą. Jos sieks užtikrinti kaimo ir miesto mokyklų bei skirtingos socialinės ir ekonominės kilmės vaikų įtrauktį.

  „eTwinning Plus“ biudžetas – 834 000 EUR. Maždaug pusė šios sumos bus investuota į naujos interneto platformos kūrimą ir koordinavimo veiklą; likusi dalis bus skirta partnerių rėmimo agentūrų bendram finansavimui. Armėnijai bus skirta 64 000 EUR, Azerbaidžanui – 80 000 EUR, Gruzijai – 64 000 EUR, Moldovai – 80 000 EUR, Ukrainai – 96 000 EUR.


  Daugiau informacijos

  eTwinning Plus

  Portalas „eTwinning“

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 05/03/2013  |Į puslapio pradžią