Naršymo kelias

Marselis ir Košicė – 2013-ųjų metų Europos kultūros sostinės
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint
2013/01/01

2013 m. Europos kultūros sostinės – Marselis (Prancūzija) ir Košicė (Slovakija). Oficiali kultūrinė programa Marselyje prasidės sausio 12 d., Košicėje – sausio 19 d.

  Provanso Marselyje 2013 m. pradžią skelbs keturi šventiniai renginiai, kurie vyks 2013 m. sausio 12 ir 13 d.:  atidarymo ceremonija Marselyje, kurioje dalyvaus Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso, šiuolaikinio meno parodos atidarymas Provanso Ekse, lobių ieškojimas Provanso Marselyje, o atidarymo savaitę užbaigs fejerverkai Arlyje.

  Košicės renginių atidarymas, kuriame dalyvaus Komisijos narė Androulla Vassiliou, vyks sausio 19 ir 20 d. įvairiose miesto vietose, tarp jų Valstybės teatre, Plieno arenoje, „Podiume“, įvairiuose klubuose, restoranuose bei kultūros centruose. Programa „Košicė – 2013 m. Europos kultūros sostinė“ bus siekiama parodyti miestą kaip senųjų Rytų ir Vakarų kelių kryžkelę.

  2012 m. rudenį Europos Komisija apdovanojo abi 2013 m. sostines Melinos Mercouri premija (1,5 mln. eurų), kuria pripažįstama jų pasirengimo darbų kokybė ir siekiama padėti vykdyti per atranką prisiimtus įsipareigojimus.

   

  Pagrindiniai faktai

  Europos kultūros sostinės renginiai yra tarp aukščiausio lygio Europos kultūros renginių. Išrenkant sostines, atsižvelgiama į kultūrinę programą, kuri turi būti europinio matmens, patraukli Europos lygiu, įtraukti visuomenę ir derėti prie ilgalaikės miesto plėtros.

  Miestams tai puiki proga pakeisti įvaizdį, priminti apie save pasauliui, pritraukti daugiau turistų ir kultūros priemonėmis naujai apmąstyti savo plėtrą.

  Šio titulo suteikimas daro ilgalaikį poveikį ne tik miesto ir aplinkinių regionų kultūrai, bet ir visuomenei bei ekonomikai. Pavyzdžiui, tyrimai parodė[1], kad turistų, mažiausiai vieną naktį nakvojančių mieste, skaičius padidėjo vidutiniškai 12 proc. lyginant su metais, kai miestas dar nebuvo paskelbtas kultūros sostine; 2008 m. Liverpulyje ir 2007 m. Sibiu (Rumunija) turistų skaičius padidėjo net 25 proc.

  Po Marselio ir Košicės 2013 m. Europos kultūros sostinėmis 2014 m. bus Ryga (Latvija) ir Umeo (Švedija), 2015 m. – Monsas (Belgija) ir Pilzenas (Čekija), 2016 m. – Donostija–San Sebastianas (Ispanija) ir Vroclavas (Lenkija).

   

  Daugiau informacijos

  Marseille-Provence 2013 – Europos kultūros sostinė

  Košice 2013 – Europos kultūros sostinė

  Europos kultūros sostinės  [1] Palmer/Rae Associates, European Cities and Capitals of Culture: http://ec.europa.eu/culture/key-documents/doc926_en.htm 

  Paskutinį kartą atnaujinta: 03/01/2013  |Į puslapio pradžią