Naršymo kelias

Savaitgalį Vilniuje švęsime Europos dieną
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2012/05/02 11:52:21

Šį savaitgalį, gegužės 4–6 d., Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje ir Gedimino prospekte vyks Europos dienos šventiniai renginiai. Kulminacija taps šeštadienis, gegužės 5 diena – senjorų ir jaunimo organizacijos rengs aktyvius užsiėmimus, koncertuos muzikos ir šokių kolektyvai, restoranai pristatys europietiškos virtuvės įvairovę.

  Savaitgalį Vilniuje švęsime Europos dieną

  Lietuvoje Europos diena tradiciškai pasitinkama teminiais Europos Sąjungos metų renginiais. Šie metai – Europos vyresnių žmonių aktyvumo ir kartų solidarumo metai, todėl į Vinco Kudirkos aikštę ir į Gedimino prospektą pasidalyti patirtimi sukviestos vyresnių žmonių ir jaunimo organizacijos. Šiaurietiškas ėjimas, Tai Či pratimai, tautodailės ir rankdarbių kūrybinės dirbtuvės – tai tik dalis užsiėmimų, kuriuos galės išbandyti šventės svečiai. Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“ visus norinčius senjorus taip pat mokys kompiuterinio raštingumo pradmenų.

  Per visą Gedimino prospektą nusidrieks maisto mugė, kurioje restoranai pristatys Europos šalių – Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Anglijos, Čekijos, Latvijos, Rumunijos, Lenkijos, Vengrijos ir Lietuvos – nacionalinius patiekalus ir gėrimus.

  Į šventę atkeliaus „Gyvoji biblioteka“ – Nacionalinio socialinės integracijos instituto vykdoma programa, kurios metu „gyvosios knygos“ – įvairių socialinių grupių žmonės – laužys visuomenėje įsitvirtinusius stereotipus.

  V. Kudirkos aikštėje bus galima apžvelgti spaudos fotografų nuotraukas, atspindinčias šių Europos metų temą. Specialiai jiems įkurtame informavimo centre senjorai sužinos apie galimybes įsitraukti į savanorystės veiklą ar kitaip aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime. Visi norintieji galės nemokamai išsiųsti atviruką su linkėjimais kolegai, seneliui ar senam bičiuliui. Žinias apie Europos Sąjungą lankytojai galės pasitikrinti Kauno Trečiojo amžiaus universiteto rengiamoje viktorinoje „Pažink Europą“. Be to, bus galima sužaisti Europoje pripažintą senjorų žaidimą „Bingo“ ir laimėti prizų.

  Gegužės 5 d. vyks koncertas, kuriame pirmą kartą gyvai Stano su Tarptautiniu choru atliks naują Europos metų himną, kuriam jau sukurtas ir vaizdo klipas: http://youtu.be/ulUld2lpEiU. Taip pat koncertuos ir šoks senjorų folkloro ansambliai, chorai, svečiai iš Lenkijos ir Turkijos, jaunimo klubai pristatys modernius šokius.

  Europos metams skirti šventiniai renginiai „Aktyvus ir sveikas europietis“ šiemet vyks ir Marijampolėje (gegužės 27 d.), Šiauliuose (liepos 7 d.), Klaipėdoje (rugpjūčio 3 d.) bei Kaune (rugsėjo 1 d.). Bus pristatomi amatai, vyks konkursai, aktyvūs užsiėmimai senjorams ir jaunimui, koncertuos meno, muzikos ir šokių kolektyvai.

  Europos dienos renginiai yra nemokami.

  1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas iškėlė suvienytos Europos idėją. Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Europos dienos renginius Vilniuje šiemet organizuoja Europos Parlamento informacijos biuras, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Užsienio reikalų ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Daugiau informacijos rasite svetainėje europosdiena.lt.

  Apie Europos dienos renginius visoje Lietuvoje informacijos ieškokite http://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/europos_dienos_renginiai_lietuvoje_2012_lt.htm

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 07/05/2012  |Į puslapio pradžią