Naršymo kelias

Po Velykų ES institucijose dirbantys lietuviai lankosi savo buvusiose mokyklose
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2013/04/02 00:00:00

Bendradarbiaujant su Lietuvos valdžios institucijomis, šiandien Lietuvoje prasideda Europos Komisijos programa „Grįžtame į mokyklą“. Europos Sąjungos institucijose dirbantys lietuviai ir aukšti Lietuvos pareigūnai balandžio 2–5 d. lankysis savo mokyklose visoje Lietuvoje ir su moksleiviais kalbėsis apie savo asmeninę patirtį, ES veikimą ir jaunimui skirtas ES programas.

  Po Velykų ES institucijose dirbantys lietuviai lankosi savo buvusiose mokyklose

  „Aš taip pat aplankysiu savo mokyklą Kaune – visada malonu į ją sugrįžti. Pasinaudosiu proga papasakoti moksleiviams apie Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai ir apie pačią ES, kurios piliečiais visi esame“, – sakė į savo mokyklą grįšiantis Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius.

  Programoje „Grįžtame į mokyklą“ dalyvauja 70 lietuvių, dirbančių įvairiausiose srityse: nuo vertimo raštu iki ryšių su žiniasklaida ir mokslinių tyrimų. ES institucijos įsikūrusios ne tik Briuselyje. Tarp programos dalyvių – ir ES delegacijos Afganistane bei Europos Komisijos Jungtinio tyrimų centro, įsikūrusio Petene (Nyderlanduose), tarnautojai.

  Programos dalyviai turės progą papasakoti mokyklų, kurias jie baigė, moksleiviams apie gyvenimo bei darbo užsienyje ypatumus ir pasidalyti savo darbo Europos Sąjungos institucijose patirtimi. Moksleiviai galės svečiams užduoti aktualiausių klausimų, pavyzdžiui, apie maisto saugą, eurą ar ES piliečių teises, ir daugiau sužinoti apie darbą ES institucijose arba švietimo programas, kuriose jie gali dalyvauti, tokias kaip Europos savanorių tarnyba arba „Comenius“.

  Pagrindinė informacija

  „Grįžtame į mokyklą“ yra kasmetinė ES institucijų programa, pagal kurią ES institucijų tarnautojai praleidžia vieną dieną mokykloje, pageidautina toje, kurioje patys mokėsi. Šią programą pradėta įgyvendinti 2007 m., kai Romos sutarties penkiasdešimtojo jubiliejaus proga ES institucijose dirbantys vokiečiai grįžo į savo mokyklas. Programa tapo populiari ir kasmet jos dalyvių skaičius didėja.

  Europos Komisija programą „Grįžtame į mokyklą“ Lietuvoje organizuoja artėjant Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai. Šis laikotarpis pasirinktas norint susieti šią programą su „Europos egzaminu“, kuris vyks Lietuvoje gegužės 9 d.

  Daugiau informacijos

  Apie „Europos egzaminą“ http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas

   

  Paskutinį kartą atnaujinta: 02/04/2013  |Į puslapio pradžią