Naršymo kelias

Geografija. ES plėtros dėlionės – žemėlapio kūrimas.
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

Geografijos mokytoja Alma Šarlauskaitė, Kelmės r. Pakražančio vidurinė mokykla.

Geografija. ES plėtros dėlionės – žemėlapio kūrimas.

Pamokos metu nagrinėdama temą apie ES šalių integraciją susiduriu su viena problema – kai kuriems mokiniams sudėtinga įsiminti,  kada ir kokios valstybės įstojo į Europos Sąjungą. Taikiau įvairius metodus siekdama padėti mokiniams įsiminti ES raidos istoriją, tačiau pats efektyviausias metodas – mokymasis veikiant,  t.y. gaminant žaidimą – dėlionę ir paskui su ja žaidžiant.

Dirbame mažose grupėse. Mokiniai šią užduotį atlieka noriai, ypač kelia motyvaciją ta nuostata, kad vyksta ne tradicinė pamoka, o žaidimas. Pamokos tema: „Europos valstybių integracijos į  ES  raidos istorija.“                        

Uždavinys: Vadovaujantis darbo eigos planu, naudojant duotas kanceliarines priemones gaminti žaidimą - dėlionę ir susipažinti su ES raidos istorija.                         

Darbo priemonės: Vienam žaidimui – dėlionei pagaminti reikia  kartono, dviejų A3 formato Europos kontūrinio žemėlapio kopijų, valstybių ES narių sąrašo, spalvoto kartoninio popieriaus, klijų, žirklių, smeigtukų , dėžutės  arba voko detalėms sudėti.         

ES žemėlapį sukuriame spalvingą, informatyvų, skirtingos spalvos akcentuoja valstybių skirtingą įstojimo datą, užrašai ir vėliavėlės padeda mokiniams įsiminti pavadinimus, valstybės svarbiausius simbolius. Žaidimą – dėlionę  galima išardyti ir žaisti iš naujo.

Žaidimo – dėlionės gaminimo eiga ppt8 - 3 MB [3 MB] .

 

Atgal į pagrindinį

Paskutinį kartą atnaujinta: 25/04/2012  |Į puslapio pradžią