Naršymo kelias

Europos egzaminas
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

2014 m. gegužės 9 d. Lietuvoje jau penktą kartą vyks „Europos egzaminas“. Egzaminą organizuoti kviečiamos mokyklos, viešojo ir privataus sektorių įmonės, nevyriausybinės organizacijos (NVO), aukštosios mokyklos. Visi norintys gyventojai savo žinias apie Europos Sąjungą galės pasitikrinti internetu.

Europos egzaminas mokyklose – kas tai?

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kuriame gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos. Pagrindinė projekto dalis – „Europos egzaminas“ – skirta 10-12 klasių moksleiviams, o „Bandomasis Europos egzaminas“ – 8-9 klasių mokiniams. Egzaminas vyksta gegužės 9 d., kuomet visoje Europos Sąjungoje švenčiama Europos diena. 2013 m. „Europos egzamine“ dalyvavo 25 000 Lietuvos žmonių. Pirmąjį „Europos egzamino“ turą pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka patys mokytojai. Trys geriausiai „Europos egzaminą“ išlaikę moksleiviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos (ES) institucijas sau ir savo mokytojams.

Projekte savo mokyklas kviečiame registruoti pilietinio ugdymo, istorijos, geografijos, ekonomikos, kalbų ir kt. dalykų mokytojus, kurių mokomieji dalykai vienaip ar kitaip susiję su mokymu apie Europos Sąjungą.

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Finansų ministerija, LR Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos banku, Ugdymo plėtotės centru, Europe Direct  ir Jaunimo Europos komanda. Informacinis projekto partneris - LRT.

Europos egzamino kalendorius 2014 m.

Kovo 10 d.

Registracijos dalyvauti projekte pradžia mokytojams ir organizacijų atstovams, kurie bus Europos egzamino koordinatoriais savo organizacijose.

Kovo 31 d.

Medžiagos egzaminui pasiruošti paskelbimas.

Gegužės 2 – 9 d.

Europos savaitė mokyklose (pamokos, klasės valandėlės, susitikimai su ES žinovais ir pan.).

Gegužės 5 – 11 d.

Europos egzaminas internetu.

Gegužės 9 d.

Pirmasis Europos egzamino etapas. Išrenkami nugalėtojai mokyklose ir organizacijose.

Gegužės 15 d.

Antrasis Europos egzamino etapas internete. Dalyvauja mokyklų ir organizacijų laimėtojai.

Gegužės 23 d.

Europos egzamino finalas „Europos namuose“ Vilniuje. Dalyvauja geriausi II etapo dalyviai.

 

Registracija ir papildoma informacija

www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas

 

Kontaktai

Gediminas Jakubauskas, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: egzaminas@pazinkeuropa.lt

Tel. 85 2430336

 

 

Related Information

Europos egzaminas

Europos egzaminas

Paskutinį kartą atnaujinta: 16/04/2014  |Į puslapio pradžią