Naršymo kelias

Europos egzaminas 2011 m.
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

Europos egzamino 2011 m. finalinis etapas

Informacija apie Europos egzamino finalą 

2011 m. Europos egzamino nugalėtojai

2010 m. Europos egzamino nugalėtojai

 

Prizas – kelionė į Briuselį moksleiviui ir jo mokytojui

2011 m. gegužės 9 d., kai visoje Europoje švenčiama Europos diena, Lietuvos mokyklose vyks žinių apie Europos Sąjungą patikrinimo konkursas – Europos egzaminas. Konkurse galės dalyvauti visos panorėjusios mokyklos, kuriose mokosi moksleiviai nuo 14 metų. 14–15 metų (8–9 klasių) moksleiviai galės dalyvauti Europos viktorinoje, o 16–19 metų moksleiviai – Europos egzamine. Trys geriausiai Europos egzaminą išlaikę moksleiviai laimės pagrindinį prizą – kelionę į Europos Sąjungos institucijas sau ir savo mokytojams.

Europos egzamino tikslas – didinti moksleivių domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir galimybėmis bendrojoje rinkoje. Užsiregistravusieji mokytojai iš konkurso organizatorių gaus metodinės medžiagos – idėjų pamokoms ir klasės valandėlėms, kurias Europos dienos proga galės pravesti savo mokiniams. Egzamino klausimai bus sudaryti remiantis šių pamokų medžiaga, švietimo programomis ir viešai prieinama informacija.

Europos egzaminui užsiregistravusių mokytojų sąrašas [88 KB] .

Europos viktorinai užsiregistravusių mokytojų sąrašas [71 KB] .

2011 m. gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose vykusio Europos egzamino užduotys ir atsakymai.

2011 m. gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose vykusios Europos viktorinos užduotys ir atsakymai.

 

Europos egzaminas 16–19 metų moksleiviams

Europos egzamine bus įvairių mokomųjų dalykų ir sričių klausimai – istorijos, geografijos, pilietinio ugdymo, ekonomikos ir klausimai, į kuriuos atsakymus privalėtų žinoti Europos Sąjungos piliečiai.

Egzaminas vyks trimis etapais.

I etapas. Užsiregistravę mokytojai bus atsakingi už konkurso organizavimą savo mokykloje arba klasėje, jei iš vienos mokyklos registruotųsi kelios klasės. Konkurso organizatoriai atsiųs mokytojams Europos egzamino klausimus bei atsakymus (MS Word formatu). Rekomenduojamas pradžios laikas Europos egzaminui ir Europos viktorinai – gegužės 9 d. 9.00 val., jo sprendimui turėtų būti skirta iki 30 min. Mokytojai išrinks geriausią mokykloje egzaminą išlaikiusį moksleivį. Jei daugiausia teisingų atsakymų pateikia keli tos pačios mokyklos moksleiviai, nugalėtoją savo pasirinkta tvarka atrenka pati mokykla.

I Europos egzamino etapo klausimai galės būti pateikti ne tik lietuvių kalba: pageidavimą išreiškusiems mokytojams Europos egzamino klausimus atsiųsime anglų ir prancūzų kalbomis.

II etapas. Vienas geriausiai Europos egzaminą mokykloje išsprendęs moksleivis įgis teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks Europe informacijos centrų Europe Direct interneto svetainėje 2011 m. gegužės 13 d. Po pirmojo etapo mokytojas informuos konkurso organizatorius apie Europos egzamino laimėtoją jų mokykloje. Šiam moksleiviui bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys, su kuriais moksleivis prisijungs interneto svetainėje www.europedirect.ltir atsakys į egzamino klausimus.

III etapas. Trisdešimt geriausiai į II etapo klausimus atsakiusiųjų moksleivių ir jų mokytojai bus pakviesti į finalinį Europos egzamino etapą, kuris vyks Vilniuje 2011 m. gegužės 20 d.  Moksleiviams ir mokytojams bus pasiūlyta paskaita-diskusija, po to moksleiviams įvyks egzaminas, kuriame galės dalyvauti ir mokytojai. Trys geriausiai egzaminą išlaikę moksleiviai ir jų mokytojai laimės pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Visi finalinio etapo dalyviai bus pavaišinti pietumis, po egzamino jiems bus surengta speciali ekskursija po Vilnių.

 

Europos viktorina 14–15 metų moksleiviams

Europos viktorina vyks tik mokyklose. Užsiregistravę mokytojai bus atsakingi už konkurso organizavimą savo mokykloje (klasėje). Konkurso organizatoriai atsiųs mokytojams Europos viktorinos klausimus bei atsakymus. Mokytojai išrinks geriausiai viktoriną išlaikiusius moksleivius.

 

Idėjos pamokoms, klasės valandėlėms, literatūros sąrašas

Idėjos pamokoms ir klasės valandėlėms, skirtos padėti mokytojams pasiruošti pamokoms apie Europos dieną ir rengiant moksleivius Europos egzaminui ir Europos viktorinai.

 

Tvarkaraštis

Iki balandžio 28 d. mokyklos registravosi Europos egzaminui.

Balandžio 29 d. užsiregistravusiems mokytojams buvo išsiuntinėtos idėjos pamokoms ir klasės valandėlėms. Jei negavote, kreipkitės į Vytenį Kviklį, tel. 8-5 2431283, el. paštu vytenis.kviklys@ec.europa.eu.

Gegužės 5 d. užsiregistravusiems mokytojams išsiųsti Europos viktorinos klausimai. Jei negavote, rašykite el. paštu vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Gegužės 6 d. užsiregistravusiems mokytojams išsiųsti Europos egzamino klausimai. Jei negavote, rašykite el. paštu vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Gegužės 9 d. (rekomenduojamas pradžios laikas 9 val.) mokyklose vyko Europos egzaminas ir Europos viktorina.

Gegužės 9 d. 15 val. viešai paskelbti Europos egzaminoir Europos viktorinosteisingi atsakymai.

Iki gegužės 11 d. mokytojai informuoja organizatorius apie teisingiausiai Europos egzaminą išsprendusį moksleivį jų mokykloje.

Gegužės 11 - 12 d. moksleiviams išsiuntinėjami prisijungimo vardai ir slaptažodžiai, su kuriais prisijungę internetu gegužės 13 d. 14 val. jie atsako į II etapo klausimus.

Gegužės 16 d. paskelbiami 30 geriausiai egzaminą internetu išsprendę moksleiviai, ir jie kartu su egzamine užsiregistravusiais mokytojais pakviečiami į finalinį renginio etapą Vilniuje.

Gegužės 20 d. nuo 11.30 iki 16.30 val. vyksta finalinis Europos egzamino etapas Vilniuje, kurio metu išrenkami 3 geriausieji, kurie laimės pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas sau ir savo mokytojams.

 

Daugiau informacijos

Organizuojant Europos dienai skirtas pamokas ir klasės valandėles, rekomenduojame kreiptis į arčiausiai jūsų veikiantį Europos informacijos centrą Europe Direct  ir Jaunimo Europos komandos narį. Europos informacijos centras gali pasiūlyti leidinių apie Europos Sąjungą, informuoti apie kitas galimybes dalyvauti Europos dienos renginiuose. Jaunimo Europos komandos narys gali atvykti į jūsų mokyklą ir padėti pravesti pamoką ar renginį apie Europos Sąjungą.

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje internetinės svetainės skiltyje Mokytojuirasite įvairios metodinės medžiagos, kurią galėsite panaudoti pamokų ar diskusijų metu.

Europos egzaminą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje kartu su Europos informacijos centrais Europe Direct ir Jaunimo Europos komanda.

 

Atsisiuntimui

2010 m. mokyklose vykusio Europos egzamino klausimai ir atsakymai

Europos egzamino plakatas (A3 formatas, spalvotas) [892 KB]

Europos egzamino plakatas (A3 formatas, juodai baltas) [897 KB]

Reklaminės antraštės: 150x100[8 KB] , 150x56[8 KB] , 175x165[15 KB]

Related Information

Europos egzaminas

Europos egzaminas

Paskutinį kartą atnaujinta: 22/02/2012  |Į puslapio pradžią