Naršymo kelias

Programos jaunimui
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

ES programos jaunimui

Atgal į pagrindinį

„Erasmus+“

Programa „Erasmus+“ apima visas buvusias (2007-2013) ES švietimo, profesinio mokymo, jaunimo ir sporto finansavimo programas: Mokymosi visą gyvenimą programą („Erasmus“, „Leonardo da Vinci“, „Comenius“, „Grundtvig“), programą „Veiklus jaunimas“ ir penkias tarptautines bendradarbiavimo programas („Erasmus Mundus“, „Tempus“, „Alfa“, „Edulink“ ir bendradarbiavimo su pramoninėmis šalimis programą). Pagal šią programą pirmą kartą skiriama paramai ir sportui. Tokia integruota programa padės pareiškėjams lengviau suprasti finansavimo galimybes, o kiti pakeitimai leis paprasčiau pasinaudoti programa.

Programa „Erasmus+“  suskirstyta į tris dalis:

  • Pavienių besimokančių asmenų judumas
  • Strateginės partnerystės
  • Politinių reformų rėmimas

Programą Erasmus+ Lietuvoje administruoja dvi agentūros: Švietimo mainų paramos fondas (http://www.smpf.lt/) ir Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (http://www.jtba.lt/)

Daugiau apie programą

Eurodesk yra Europos informacinių paslaugų tinklas, veikiantis 29 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę europinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.  

Eurodesk pagrindas yra informacija apie Europos Sąjungos programas, tiesiogiai susijusias su švietimu, mokymu ir jaunimo aplinka. Taip pat yra įtraukiama informacija skirta švietimui apie žalingų įpročių (narkotikai, piktnaudžiavimas alkoholiu) poveikį sveikatai, jaunimo mobilumą (darbas, gyvenimas ir studijos užsienyje) ir kitoms jaunimui aktualioms temoms.

Eurodesk paslaugos yra teikiamos nemokamai jaunimui, žmonėms dirbantiems su jaunimu (mokytojai, jaunimo lyderiai ir pan.) bei nevyriausybinėms organizacijoms, susijusioms su jaunimo veikla visose Eurodesk partnerėse šalyse. 

Daugiau informacijos http://www.eurodesk.lt

 

ERASMUS - jauniesiems verslininkams

Ketinate pradėti nuosavą verslą? O gal jau sėkmingai juo užsiimate? Jei taip, ši programa – kaip tik jums. Jauniesiems verslininkams suteikiama galimybė šešis mėnesius ar trumpiau dirbti drauge su patyrusiu verslininku kitos ES šalies MVĮ. Programoje dalyvauti gali ir pradedantieji, ir patyrę verslininkai.

Daugiau informacijos apie programą

Programos atstovai Lietuvoje

 

Mikrofinansų skyrimo priemonė „Progress“

Dėl 2010 m. įdiegtos Europos mikrofinansų skyrimo priemonės „Progress“ galima lengviau gauti mikrokreditų – iki 25 000 eurų paskolų – mažoms įmonėms steigti arba plėtoti.

Šios mikrofinansų skyrimo priemonės principas nėra tiesiogiai finansuoti verslininkus, o sudaryti galimybę tam tikriems ES mikrokreditų teikėjams didinti skolinimą šiais būdais:

  • suteikti garantijas ir taip su mikrokreditų teikėjais pasidalyti galima nuostolių rizika,
  • skirti finansavimą siekiant didinti mikrokreditų teikimą.

Daugiau informacijos

Priemonės „Progress“ administratorius Lietuvoje - Šiaulių bankas

Verslumo skatinimo fondas

Šio fondo tikslas – sudaryti sąlygas labai mažoms ir mažoms įmonėms, fiziniams asmenims pradėti savo verslą, taip pat socialinėms įmonėms plėtoti savo verslą, naudojantis finansų inžinerijos priemone, tuo skatinant verslumą ir savarankišką užimtumą bei naujų darbo vietų kūrimą. Didžiausia paskolos suma – 86 tūkst. litų.  Iki 80 proc. paskolos sumos gali būti užtikrinta INVEGOS garantija. Kompensuojama 95 proc. faktiškai sumokėtų palūkanų, bet ne daugiau kaip 30 proc. paskolos sumos.

Daugiau informacijos

Paskutinį kartą atnaujinta: 21/02/2014  |Į puslapio pradžią