Naršymo kelias

Piliečių ir jų bendruomenių istorijos, kurios įkvepia veikti
Išsiųskite šį tinklalapį el. paštuIšsiųskite šį tinklalapį el. paštuPrintPrint

17/12/2012 15:54:17

Stiprios bendruomenės ir jų iniciatyvos yra labai svarbios ne tik kiekvienai valstybei, bet ir Europos Sąjungai.

  Dvylika sėkmės istorijų, kurias čia rasite, atskleidžia, kaip Lietuvos žmonės kuria ir dirba drauge su savo kaimynais, bendraminčiais ar draugais. Taip jie išsprendžia ir daugelį problemų – steigia darbo vietas, padeda vargingiau gyvenantiesiems, įtraukia žmones į bendrą veiklą ir mažina socialinę atskirtį. Iniciatyvos, gimusios tiesiog kaip vieno ar kelių bendruomenės narių mintis ar idėja, dažnai virsta dideliais projektais, įtraukiančiais visą bendruomenę.

  Apie bendruomenių projektus kalbama ir Europos Sąjungos veiklos strategijoje „Europa 2020“. Joje valstybės raginamos remtis kultūriniu ir istoriniu paveldu, tradicijomis; siūloma ieškoti savitų, unikalių sprendimų kuriant darbo vietas, skatinant švietimą, mokslinius tyrimus ir inovacijas, sprendžiant energetikos klausimus. Aktyvios bendruomenės suranda tinkamiausius sprendimus mažindamos socialinę atskirtį ar skurdą; jų iniciatyvos yra labai svarbios ir efektyvios ekonominio nuosmukio metu.

  Strategija „Europa 2020“ skatina Europos Sąjungos valstybes dar daugiau dėmesio skirti kūrybiškiems, iniciatyviems, veikliems žmonėms ir bendruomenėms, padėti jiems susiburti ir veikti kartu.

  Šios 12 istorijų – tai ne tik piliečių ir jų bendruomenių, bet ir Lietuvos sėkmės istorijos. Jos geriausiai atspindi Lietuvos žmonių pastangas išsaugoti tradicijas bei papročius, bendradarbiauti kuriant verslą ir panaudoti inovacijų potencialą. Nuoširdžiai kviečiame remtis šiomis istorijomis visada, kai kalbate apie Lietuvos pasiekimus, apie šalies žmones, bendruomenes, jų veiklą.

  12 įkvepiančių istorijų (atsisiųsti) pdf - 7 MB [7 MB]

   

  Grįžti į pagrindinį

  Paskutinį kartą atnaujinta: 17/12/2012  |Į puslapio pradžią